yandex metrica
Örgü Bere Modelleri

Bayan Örgü Bere ve Atkı Takımları

Güzelliğinize güzellik katacak kışlık örgü modelleri arasında yer alan bayan örgü bere ve atkı modellerinden bahsedeceğimiz bu yazımızda sizlerde aşağıda yer alan galerimizde ki modelleri kullanarak kendinize örgü bere ve atkı takımları yaparak kış aylarında başınızı ve boyun bölgenizi sıcak tutabilirsiniz.

Kış aylarının olmazsa olmaz aksesuarlarından olan örgü bere ve atkı takımlarını ister kendiniz örebilir, isterseniz satın alarak kış aylarını üşümeden ve hasta olmadan geçirebilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Bere Modelleri

Tığ işleri ile ilgileniyorsanız aşağıda sizler için derlemiş olduğumuz galerimizi dolaşarak fikirler edinebilir, sevdiklerinize ve kendinize yepyeni modeller örerek kış aylarını sıcak geçirebilirsiniz.

İsterseniz artık daha fazla söz etmeden sizler için hazırlamış olduğumuz Bayan Örgü Bere ve Atkı Takımları galerimizi gezin ve kendinize en uygun olan bayan örgü bere ve atkı takımlarından birini seçerek örmeye başlayın.

Bebek Örgü Bere Modelleri

Bildiğiniz gibi bebekler ve çocuklar, biz yetişkinlere göre daha hassastır. Sıcaklık değişikliklerinden kolaylıkla etkilenebilirler. Ama çocuklarımızı bu soğuk havaların yarattığı olumsuz etkilerinden koruyabilmek için, evinizde ve kapalı yerlerde hapsederek onları daha çabuk ve daha çok hastalanmalarına ve bağışıklıklarının olumsuz etkilenmesine neden olabilirsiniz. Çocukların açık alanlarda oyun oynamak ve vakit geçirmeleri gerekir. Bu beden ve ruh sağlıkları için çocuklarınızı olumlu etkileyecektir. Bayan örgü bere ve atkı takımları

Kış aylarında soğuk havanın etkili olduğu zamanlarda, çocuklarınızı açık alanlara çıkartmaktan korkmayın. Dışarıda üşümelerini önleyebilmek için vücut ve ısı dengelerini koruyabilecek elbiseler tercih edin. En çok korumanız gereken yerler ise baş, boğaz ve kulak bölgeleridir. Bunun için atkı ve bere modellerini evlerde sizlerde kolaylıkla yapabilirsiniz. Atkı ve bere modellerini yaparken, kullanacağınız malzemelere dikkat etmenizde yarar var. Organik ve Antibakteriyel malzemeler seçmeyi unutmayın. Bayan örgü bere ve atkı takımları

Örmeyi düşündüğünüz bereleri en iyi şekilde belirleyebilmek için, öncelikle doğru ölçüler aldığınıza dikkat edin.

Çocuklarınıza ve kendinize değişik modeller bulabileceğiniz modelleri sizler için aşağıda listeledik. Beğendiğiniz herhangi bir modeli sizlerde evlerinizde kolaylıkla uygulayabilir, soğuk havalarda kendinizi ve çocuklarınızı hasta olmaktan kurtarabilirsiniz.

Kolay Bere Yapımı

Kolay bere yapımı için ihtiyacınız olan malzemeleri aşağıdaki gibi listeledik. Sizde kendinize uygun şekilde bereler yapabilir kışın sıcaklardan kendiniz koruyabilirsiniz.

Kolay Bere Yapımı için malzemeler;

  • 1 adet renkli örgü ipi
  • 4 mm şiş

Yapılışı;

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; ipinizin kalınlığı, elinizin sıklığı ve kullanmış olduğunuz şişin numarası ya da boyutu modelinizi etkileyebilir.

  1. Modelimize isterseniz 98 ilmek ile başlayabilirsiniz. Kendi kafa ölçünüze göre bu sayıyı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
  2. daha sonrasında ise 2 ters ve 2 düz yaparak modeli 5 cm kadar örmelisiniz. ( Önemli Not : İlk ilmeklerinizi örmeden alın kenarları düzgün olabilsin. )
  3. Daha sonrasında, haroşa örgü modelini kullanarak modeli uygulayabilirsiniz. Haroşa modelini yapabilmek için bildiğiniz gibi her sırada düz örgü örmeniz gerekmekte. Modeli çıkarabilmeniz için 20 cm. kadar örmeniz gerekebilir.
  4. Yine 5 cm olacak şekilde 2 ters ve 2 düz lastik örgü yapmalısınız. İpi geçirip büzebilmek için, 7 ya da 8 adet delik delmelisiniz. Delik delmek istemiyorsanız en son berenizi büzerken zincirini delik olmadan da dilediğiniz yerden geçirerek bereyi büzebilirsiniz.
  5. Devam edecek olursak, 5 cm kadar 2 ters ve 2 düz lastik örgüyü tamamladıktan sonra tüm ilmekleri kesmelisiniz ve keserek örgüyü bitirebilirsiniz.
  6. son olarak ise 100 tane zincir çekerek berenin tepesine yapmış olduğunuz lastik örgünün içinden geçirip berenin tepesini büzdürmelisiniz. Bayan örgü bere ve atkı takımları

Makalenin sonuna YouTube videolarından 1 adet ekleyerek daha açıklayıcı olması için paylaşıyor olacağız. ( Videoda olan ile anlatımını yaptığımız model arasında farklılıklar olabilir.)

2013-Bayan-Orgu-Bere-Modelleri-1-

2016-Atki-Ve-Bere-Modelleri

2016-Bayan-Atki-Bere-Modelleri-1

2017-Orgu-Bere-Modelleri-1

Bayan-Atki-Bere-Modelleri-2016

Bayan-Atki-Bere-Modelleri-Yapilisi.

Bayan-Atki-Bere-Modelleri-Yapilisi-1

Bayan-Atki-Modelleri-Orgu-

Bayan-Orgu-Atki-Bere-Modelleri-

Bayan-Orgu-Atki-Bere-Ornekleri-1.

Bayan-Orgu-Bere-Modelleri-Anlatimli-Ornekleri-2

Bere-Ve-Atki-Modelleri.

Degisik-Orgu-Bere-Modelleri-1

Ebruli-Degisik-Bayan-Atki-Bere-Orgu-Modelleri-1

El-Orgusu-Bayan-Bere-Ve-Atki-Modeller

El-Orgusu-Bayan-Bere-Ve-Atki-Modelleri

El-Orgusu-Bayan-Bere-Ve-Atki-Modelleri-2

El-Orgusu-Bayan-Bere-Ve-Atki-Modelleri-3

El-Orgusu-Bayan-Bere-Ve-Atki-Modelleri-9

Genc-Kiz-Atki-Ve-Bere-Modelleri-2016.

Lacivert-Modelli-Atki-Ve-Bere-1

Orgu-Bere-Atki-Takimlari-1.

Orgu-Bere-Ve-Atki-Takimi-Bayan-1

Orgu-Boyun-Atki-Modeli-1.

Daha çok modele ulaşabilmek için Pinterest @orgubu sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın!

Figen Ararat youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu