yandex metrica
Örgü Bere Modelleri

Bu Kış Biraz Farklı Olsun

Önümüz kış, hatta günümüz kış da diyebiliriz; çünkü sonbahar sert bir şekilde başlamış bulunuyor. Durum böyle olunca da önümüzdeki yaklaşık 5 ay boyunca sokağa çıkarken kullanacağımız en önemli aksesuar olan bereler aklımıza geliyor. Öncelikle geçmiş yıllardan kalan berelerimizi baza altlarından çıkarmadan önce, sizlere annelerimizin mirası örgü berelerden hem şık, hem de sağlığınızı korumanıza yardımcı olacak modellerinden bahsetmek istiyorum. Bu kış biraz farklı olsun.

Kalın şişle örgü kazak modelleri

Bu-Kıs-Biraz-Farkli-Olsun
Bu Kış Biraz Farklı Olsun

Birinci Model; Miniklerimizi Isıtalım

 Öncelikle kardeşlerimiz, yeğenlerimiz için bir örgü bere çeşidi göstermek istiyorum. Tam olarak adına bere de denmeyebilir. Bere ve atkının bir arada kullanılmış hali gibi. Bazı çocuklara atkıyı bağlasanız bile asla onu orada tutmazlar, rahatsız olur, şapkaları alırlar kafalarından atarlar. Şimdi bu model ile hem çocukları sıkmayacak, boğmayacak hem de soğuktan korunmalarını onları rahatsız etmeden önleyebileceğiz, üstelik sadece ters haroşa örgü dediğimiz örgü yöntemiyle bu kolay ama farklı, tatlı modeli evimizde yapabilmemiz mümkün.

Tığ işi kazak modelleri

Ters haroşayı kısaca açıklayacak olursak; klasik olarak birkaç sıra lastik yaptıktan sonra 2 ters bir düz olacak şekilde örmeye başlıyoruz bir sırayı böyle tamamladıktan sonra bir sonraki sırayı düz olarak örüyoruz bir sıra 2ters 1 düz 1 sıra düz olacak şekilde istediğimiz uzunluğa gelene kadar örüyoruz. Uzunluk genişlik tamamen kullanacak kişi ve boyuta özgün olarak değiştirilebilir, size kalmış. Görselde gördüğünüz model iki düz uzun parça olarak örülmüş sonra da dikilerek (yüz kısmı açık kalacak şekilde) birleştirilmiştir. Bu kış biraz farklı olsun. Kolay gelsin!

Bebek-Bere

İkinci Model; Soğuk Karamsarlığından Kurtulalım

 Bilindiği üzere sonbahar ve kış; soğukla birleşip karamsar bir ruh hali yaratırlar. Bu modelimiz ile karamsarlığımıza son verebiliriz. Rengârenk ve son derece basit yapımı olan bu örgü bereyle hem dışarıda dikkat çekecek hem de kendinizi daha dinamik ve sıcak hissedeceksiniz. Özellikle gençler için başarılı bir aksesuar tercihi olacaktır. Bu modelde 2 ters 1 düz ilmek olacak şekilde kolayca örülebilmektedir. Tek dikkat edilmesi gereken örnek veriyorum (siz istediğiniz kadar rengi istediğiniz kadar kalınlıkta kullanabilirsiniz) kırmızıyla başlarsak 10 ilmek kırmızı attıktan sonra kırmızıyı ters tarafta bırakıp düz tarafta maviye geçmek 10 ilmek kullanmak sonra onu ters tarafta bırakıp 10 ilmek yeşil ile düzde devam etmek her sıra bitiminde kaldığınız yerden ipi kullanmaya devam edeceksiniz. Hem eğlenceli hem pratik bir model. Bu kış biraz farklı olsun.

Safran Knit youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu