yandex metrica
Video Galeri

Buğday Başağı Yazlık Yelek Yapımı

Buğday başağı yazlık yelek yapımı son günlerde çoğu bayanın merak ettiği ve nette araştırdığı bir konu. Bu konudaki merakınızı gidermek açısından sizlere en sağlıklı bilgileri vermek istedik.

Buğday başağı örneği ilk bakıldığında çok zor olduğu sanılan ancak yapılmaya başlandığı anda aslında çokta kolaylıkla örebileceğiniz bir örnek.Çeyizlik bebek yeleklerinde,bebek kazaklarında bu şık örneği rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Buğday Başağı Yazlık Yelek Yapımı

Buğday başağı yelek yapımında dikkat edeceğimiz ilk nokta örüye başlarken ilmek adetlerimizin 5 ve 5 in katları olması gerekir.2 adet kenar ilmeği de ilave edip örgüye başlayabiliriz.

Başlangıçta attığımız ilmekleri 5 sıra bir ters bir düz örerek lastik kısmı yapabilirsiniz..Lastik kısmını ördükten sonra tek kenar ilmeğini örüp ilk 5 ilmeği düz olarak örüyoruz.2 ilmek ters örüyoruz ve ipimizi şişin arkasına alıp 1 ilmeği örmeden şişe geçiriyoruz ve tekrar 2 ilmek ters örüyoruz.Diğer 5 ilmeğide düz örüp kenar ilmeğinide örerek ilk sırayı tamamlıyoruz.

ikinci sırada kenar ilmeğini örmeden sıraya başlıyoruz.Bütün ilmekleri ters olarak örüyoruz..Son kenar ilmeğini düz örerek sırayı tamamlıyoruz.

Üçüncü sırada kenar ilmeğini yine örmeden sıraya başlıyoruz.Sonraki 2 ilmeği sağa yatacak şekilde ikisini birlikte düz olarak örüyoruz ve 1 ilmek atıyoruz.1 ilmek düz örüyoruz.Sonraki 2 ilmeği sola yatacak şekilde şişte ters çevirerek yine düz örüyoruz.2 adet ters örgü 1 ilmeği örmeden şişe geçirip terkar 2 ters örgü yapıyoruz.Baştaki işlemi sağa ve sola yatacak ve araya 1 ilmek alacak şekilde tekrarlıyoruz..

Dördüncü sırada tamamını ters örüyoruz.

Diğer sıralarda buraya kadar anlattıklarımızın tekrarını yapıyoruz.

Aşağıdaki Buğday başağı yazlık yelek yapımı isimli videoyu izleyerekte örneği sizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Buğday Başağı Yelek Yapımı

Diğer örgü yelek modelleri ne ulaşmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Buğday Başağı Yazlık Yelek Yapımı Videolu

Canselin Örgü Dünyası YouTube kanalında yer alan Buğday başağı örgü modeli yapılışı videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu