Kendin Yap - DIY

Armut Koltuk Yapımı

Armut koltuklar çocuk odaları genç odaları ve dinlenme odaları için çok şık bir tercihtir. Çeşitli mekanlarda görüp özendiğimiz evimize almak istediğimiz Armut Koltukların satış fiyatları çok pahalı olmasa da boşuna masraf yapamam diyorsanız cebinize dokunabilir. Bunların yanı sıra çocuk odalarında koltuk koyabileceğiniz yer olmaması sorununu da ortadan kaldıran bir yöntemdir. Armut koltuklar az yer kapladığı için rahatlıkla her yere sığabiliyor. Sizler için bu yazımızda Armut Koltuk Yapımını anlatmaya çalışacağız.

 

Evde-Kolay-Armut-Koltuk-Yapılışı

 

Armut Koltuk Nasıl Yapılır?

 

Armut Koltuk Yapımı artık yaygınlaştığı için çok kolay. Sizlerde Armut Koltuk yapıp evinizi daha sevimli hale getirmek istiyorsanız yada çocuğunuzun odasına şirinlik katmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Evdeki kumaşlarınızı değerlendirebileceğiniz hatta eski yastıklarınızın pamuklarını bile değerlendirebileceğiniz bir koltuk yapımı anlatacağım. Öncelikle gerekli olan malzemelerimiz; 115*80 cm 2 adet döşemelik kumaş ister desenli ister tek renk tercih edebilirsiniz. 1 kilo dolgu malzemesi bu malzemeyi dilediğinizce seçebilirsiniz.

 

Armut Koltuk Malzemeleri

 

Dolgu malzemesini yapı marketlerinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Evden de bulabilirseniz bunun yerine onu değerlendirebilirsiniz. Bir adet makas ve 55 cm uzunluğunda bir fermuar. Bunlar dikebilmek için de bir dikiş makinesine ihtiyacınız olacak. Seçtiğiniz iki kumaşı birbiriyle birleştirmek için istediğiniz şekli verip dikiniz. Daha sonra kumaşları 3 taraftan dikmeye başlayın. 1 kenar mutlaka açık kalmalıdır çünkü o kısımdan dolgu malzemesini koyacaksınız. Fermuarı boş bıraktığınız kenara dikin fermuar yerine isteğe göre düğme de tercih edebilirsiniz hatta çıt çıt bile kullanabilirsiniz.

 

Armut Koltuk Yapılışı

 

Armut Koltuk Yapılışı

 

Dolgu malzemesini içine çok sıkışmayacak şekilde doldurun. İçini doldurduktan sonra fermuarınızı kapatıp Armut Koltuk Yapımınızı tamamlanmış şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. 2 farklı kumaş kullanırsanız eğer 2 farklı yüz elde etmiş olacaksınız ve sıkıldıkça diğerine geçme şansınız olacaktır. İşte hepsi bu kadar artık armut koltuk için paralar harcamanıza gerek yok. İstediğiniz kumaşla dilediğiniz boyutta şekilde Armut Koltuklar yapabilir üzerinde kitabınızı okuyup kahvenizi içip arkadaşlarınızı ağırlayabilirsiniz.

 

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı