yandex metrica
Kendin Yap - DIY

Örgü Paspas Yapımı

Örgü işleri kimi zaman para kazanmak için yapılan kimi zaman işe hobi olarak yapılıyor.  Ne amaçla yapılırsa yapılsın her zaman bir rahatlatıcı ve eğlenceli bir yönü olduğu ise kesin bir gerçektir. Örgü paspas yapımı ile yeni bir hobi edinmek isteyebilirsiniz. Hem tığ ile hem de sis ile örgü paspas yapımı mümkündür.  Çeşitli modelleri deneyip birbirinden güzel ve kullanışlı olan paspasları yaptığınızda çok güzel işler çıkardığınızı siz de göreceksiniz. Yeni bir iş yapıyor olmanın yanında örgü örmek size daha da iyi gelecektir. Evinize yeni bir ürünü kendi ellerinizle yapacak olma fikrini kesinlikle beğeneceksiniz.

El örgüsü paspas modelleri

Kirmizi-Paspas

En güzel paspas modellerini kendi ellerinizle çıkarıp örgü örmek konusunda büyük bir zevkle yeni çalışmalar yapabilirsiniz. İstediğiniz modeli seçtiğinizde ihtiyacınız olan yine sizin istediğiniz bir iplik ile ya tığ ya da şiş olacaktır.  Örgü paspas yapımı ise seçtiğiniz modelin örülme tekniğine göre yapılacaktır. Modele  göre zincir, tek ve çift örgü, trabzan işlemeler kullanılarak oldukça güzel paspasları sahip olabilirsiniz. Hem de kendi ellerinizle yapacağınız bu paspasları evinizde çok güzel bir şekilde kullanabileceksiniz. Örgü paspas artık çok beğenilerek kullanılıyor.  Ayrıca yine evlerde kullanılmakta olan birçok paspas bu yöntemle yapılabiliyor.  Beğenilerek kullanılan ve de örgü yapımı ile tüm stresinizi de bir kenara bıraktığınızı ve rahatladığınızı da göreceksiniz.  Hobi olarak yapacağınız bu işlemin sonucunda evlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz içenlerin olması da en güzel olaydır.

Kare örgü paspas modelleri

Desenli-Orgu-Paspaslar

Evinizin bir köşesinde yerini alacak örgü paspas modellerine göz atmaya başlayabilirsiniz.  Kendi emeğiniz ile yapacağınız paspas modellerini beğendiğiniz de artık örgü örmek için gerekli malzemeleri edinebilirsiniz. Kendiniz için güzel bir hobi edindiğiniz ve sonunda oldukça güzel bir şekilde örmüş olduğunuz paspasları sevdiklerinize hediye de edebilirsiniz. Paspas yapımı ile yeni bir ürünü ceyizlerin içinde hazırlanmanız mümkün oluyor. Birbirinden şık görüntüye sahip olan paspasları kendi ellerinizle yapabilirsiniz. Hem de bu örgü işlemini yaparken zamanın çok eğlenceli geçtiğini de göreceksiniz.  Sizin yapmanız gereken öncelikle paspas modellerini incelemek ve paspas yapımına hemen başlamak.

Gülcan Volkan Duran youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu