yandex metrica
Örgü Modelleri

Çitlembik Örgü Modeli Yapılışı ve Anlatımı

Sizler için yepyeni bir örgü modeli ile birlikteyiz. Bugün sizlere hazırlamış olduğumuz makalenin ismi başlığından da belli olacağı gibi çitlembik örgü modeli yapılışı ve anlatımı ile alakalı olacak. Aslında çok bilinen bir teknik ile yapılmakta sadece farklı alış yöntemi ile oluşturabileceğiniz bir örnek. Bu örgü türünü öğrendikten sonra diğer örgü modellerinizde de kullanabilir isterseniz de ara model olarak kullanabilirsiniz. Bir çoğumuz belki bu örneği yeni duyacaksınız fakat bu modeli kullanan, bilen kadın sayısı hiçte azımsanmayacak kadar çok. Makalemizi okuyarak yapamayacak ziyaretçilerimiz için aşağıda yazımızın en sonuna YouTube kanalında yapılmış bir video örneği koyacağız.

Citlembik-Orgu-Modeli-Yapilisi

Citlembik-Orgu-Modeli.j

Çitlembik Örgü Modeli Yapılışı

İsterseniz artık çitlembik örgü modeli yapılışı ve anlatımına geçelim. Malzemelerinizi hazırladıktan sonra örneğimizi şişimize ters olarak döşemek ile başlayalım. 3 ilmekten oluşacak. Bir sırayı ters gittikten sonra, 3 kere ters örerek ipi öne alacağız bir ilmek boş geçerek tekrar 3 düz olacak şekilde öreceğiz. Bu işlemi istediğiniz uzunluğu yakalayana kadar devam ettirebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi aşağıda yer alan çitlembik örgü modeli yapılışı videosunu izleyerekte yaparabilirsiniz.

Çitlembik Örgü Bayan Yelek Modeli Yapılışı

Videoya geçmeden önce sizlere bir makalemizden daha bahsetmek istiyoruz. Sitemizde yer alan Bayan Yelek örneği yapılışı isimli makalemizi okuyarak bayan yelek modellerini nasıl yapacağınıza dair fikir edinebilirsiniz.

Sizler için paylaşmış olduğumuz püf noktası yukarıda bahsetmiş olduğumuz makalenin içerisinde yer almaktadır.

Artık Çitlembik örgü modeli yapılışı ve anlatımı ile sizleri baş başa bırakıyoruz. 🙂 Umarız videoyu izledikten sonra çok güzel modeller çıkartabilirsiniz.

YouTube video
Daha fazla modele ulaşmak için sitemizde arama yaparak diğer konularımıza da göz atabilirsiniz. İstediğiniz örgü modelleri var ise yorumlarda iletirseniz, en kısa zamanda istemiş olduğunuz makaleyi sitemize ekleyebiliriz. 🙂
 

Aşağıda, YouTube kanalı Emel Hobi Evi kanalının Çitlembik Desen Örgü Modeli videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu