yandex metrica
Örgü Modelleri

Güncel Örgü Modelleri

Herkesin hayatında geçmişten günümüze gelen ve bize geçmişle günümüz arasında çok güzel hisler uyandıran yün, dantel gibi el emeği işlerin çok özel bir yeri vardır. Yapılan bir işin el emeği olması her zaman için hali hatırı sayılır bir maddi değer kattığı gibi çok ayrı bir de manevi değer katar eşyalara. İş bu hali alınca bu güzel duyguları pekiştirmek namına birçok insan geçmişte geçim kaynağı edinmişken günümüzde bir hayli trend olan hobi edinme durumunu almıştır. Çağımızın vazgeçilmezi ve en büyük kurtarıcımız olan internet sayesinde bize güncel örgü modellerinde sınırsız çeşit sunulmaktadır ve her yıl kendi alanında hızlı bir gelişim sağlayan bir alan haline gelmektedir.

Yeni örgü modelleri

En trend ve güncel örgü modelleri başında; bu yılın modasında sürekli karşımıza çıkan boncukların iğne oyası halini almış danteller karşımıza çıkmaktadır. Boncuklarla güzel bir uyum sağlanarak yapılan bu danteller oldukça ilgi görmektedir.

Boncuklu-Oya

Renkli boncukları birçok dantellerinize, yazmalarınıza ve örgü işlerinizle kombinleyerek çok güzel ve kendinize has modeller türetebilirsiniz.

En güncel örgü modelleri

Havaların soğumasıyla elimize aldığımız yünlerimizi en iyi şekilde değerlendirmek isteriz. Kimi zaman bir ceket, atkı, çorap şeklini alacak bu yünleri kışın severek takmak için ilk önce güncel örgü modelleri belirleyerek işe koyulmalısınız. Yapacağınız ürün bir atkıysa ve narin bir model istiyorsanız size tavsiyem birbirini takip eden damlacıklar şeklinde olan bu modeldir. Bebek modellerinde, bayan erkek yediden yetmişe herkesin kullanabileceği bu modeli üstelik sadece atkı ve berede değil ceketlerinizde de uygulayabilirsiniz.

Orgu-Corap

Kışın gelmesiyle doğal olarak en çok ayaklarımız üşür ve annelerimizin deyimiyle ayaktan üşütülür. Bu nedenle ayaklarımızı iyi ısıtmamız gerekmektedir. En iyi ısıtacak çoraplarda bilinir ki yün çoraplardır. Sizlerin de veya sevdiklerinizin de eğer böyle bir ihtiyacı varsa hiç şüphem yok ki bu modeli hemen yapmaya koyulmamak için zor tutacaksınız kendinizi. Pastel renklerin moda olduğu şu zamanlarda seçeceğiniz pastel renk yünlerle yapacağınız bu çorap hem ayağınızı daha şık hem de kendinizi soğuk kış günlerinde daha sıcak hissedeceksiniz.

İğneden ipliğe youtube kanalında örnek bir video izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu