yandex metrica
Örgü Hırka Modelleri

Basit Hırka Örgüsü Modeli

Son derece basit ve bir o kadar şık örgü hırka modeli paylaşmak istiyorum sizlere. Düz örgü ve ters örgüden oluşan bir basit hırka örgüsü modeli. İsteyenler örnek koyabilirler doğal olarak. Aynı modelin daha önce bir benzerini paylaşmıştık sizlere tığ işi hırka modeli olarak. Sistem olarak aynılar fakat biri tığ işi örgü modeli diğer şiş örgü modeli. Yine daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz ve çok şık olan basit hırka örgüsü modeli ni de yapabilirsiniz.

 

Örgü Rahat Hırka Modeli Nasıl Yapılmaktadır?

Malzemeler

Orta Kalınlıkta Yünlü İp

Aldığınız İpe Uygun Misinalı Şiş

Basit-Hirka-Orgusu-Modeli
Basit Hırka Örgüsü Modeli

Şişe 150 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Daha geniş yapmanız gerekiyorsa ilmek sayısını fazlalaştırabilirsiniz. Kenar örneği için bir sıra düz örgü örelim. 2. Turda 1 düz örgü bir örmeden boş olarak öteki şişe ilmeği alalım. Sıra sonuna gelinceye kadar bu işlemi devam edelim. 3. Turda düz olarak örelim. 4. Turda 2 ilmek düz olarak örelim. 3. ilmeği şişe boş olarak örmeden alalım. Turun sonuna gelinceye kadar 1 düz ör bir boş al olarak devam edelim.

Basit hırka örgüsü modeli

Kenar oyası için bu 4 turu 3 kez daha yapalım. Kenar oyasının videolu yapılışını seyretmek isteyenler sitemizden çinli dalgalar örgü modeli videosunu izleyebilirler.

Salaş hırka örgüsü modeli

Hırkanın kenar oyası bittikten sonrasında vücut kısmı için istenilen uzunluğa gelene kadar bir sıra ters bir sıra düz örgü olarak örmeye devam edelim. Yaklaşık 100 sıra. Bu sıra gövde ölçünüze nazaran değişim izah edebilir.

Hırkayı yarısını katlayalım ve kol ölçüsüne göre ortalama 20 cm boşluk bırakarak dikelim.

 

Örgü Birleştirme Nasıl Yapılmaktır?

Son adım olarak kol kenarlarına kenar oyası örmeye geldi. Şişe ilme alalım ve üst bölümde anlattığımız benzer biçimde kenar oyası örelim. Her iki kol için bu işlemi yine edelim. 12 sıra olana kadar 1-4 turları yeniden edelim. Ve bitirelim.

Cicek-Motifli-Hirka

Örgü hırka modeli yapımı bitti.

Yeni moda hırka örgüsü modeli

Kolay ve pratik yollarla yapılan örgü işleriniz ile modanızı kendiniz yaratıp güzelliğinize güzellik katıp şık tasarımlar ve kombinler yaratabilirsiniz bu sizin elinizde.

Kolay-Orgu-Hirka-Modeli

Pembe-Orgu-Hirka

Kolay-Orgu-Hirka

Basit hırka örgüsü modeli ile ilgili video paylaşımlarımızı izleyebilirsiniz.

sihirli ilmekler youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu