yandex metrica
Lif Modelleri

Sizin İçin Özel Lif Modelleri

İster çeyiz için olsun isterse günlük kullanım için olsun hem yapımı kolay hem de farklı birçok yeni banyo lifi modeli bulabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize ve hayal gücünüze bağlı. Sizin için özel lif modelleri ve yeni fikirler karşınızda.

Lif-Modelleri-Yapilisi-Anlatimli

En güzel çeyizlik lif modelleri

Sizin için özel lif modelleri arasından bir banyo lifi hazırlamak için seçeceğiniz ip konusunda özen göstermeniz önemli. Kullanacağınız lif ipi sadece lif hazırlamak için üretilmiş bir ip olabileceği gibi başka bir ip de kullanabilirsiniz. Yine de aşırı su çekip ağırlaşan ya da ıslanınca keçeleşen iplerden uzak durmanızda fayda var. Aşırı kalın ya da aşırı ince iplerle de iyi bir sonuç alınamayabilir. Genellikle lif örmek için akrilik oranı yüksek ipler tercih edilmekte ki bu lifin uzun ömürlü olmasında yardımcı olabiliyor.

Lif-Modelleri-11

Lif-Modelleri-9

Eldiven Formunda Lif

Sizin için özel lif modelleri içinde bu sene en çok tutulan modellerden biri eldiven şeklinde hazırlanan sevimli lifler. Özel üretilen lif iplerini kullanabileceğiniz gibi sert tüylü sakal ipten de güzel bir sonuç alabilirsiniz. Bu şekilde eldiven lif örmek için tığ işi yapmanız daha kolay olacaktır. Tığ işi yıldız dolgu yaparak örebileceğiniz gibi sık iğne dolgu da tercih edebilirsiniz.

Kolay lif modelleri

Lif-Modelleri-5

Lif-Modelleri-7

Lif-Modelleri-10

Ponpon Kullanılarak Yapılan Lif

Bu lifi hazırlamak için özel kullanılan bir kasnağa ihtiyacınız var. Genelde beşgen bir düzeneği olan bu kasnağı hobi marketleri ve tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Kenarındaki çivi benzeri çıkıntılara ip geçirme yoluyla çok pratik lif hazırlanan bu kasnağa zemin oluşturmak için yün yerleştiriliyor en son sırada da hazırlan ponponlar eklenerek tamamlanıyor. Sizin için özel lif modelleri içerisinden bir lifi hazırlamak yarım saatinizi bile almayacaktır. Hem pratik hem de çok şık.

 

Lif-Modelleri

Lif-Modelleri-1

Lif-Modelleri-3

Lif-Modelleri-2

Lif-Modelleri-4

Lif-Modelleri-Yapilisi

Lif-Modelleri-12

 

Ören hanım youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu