yandex metrica
Amigurumi

Heidi Amigurimi Oyuncak Yapımı

Heidi Amigurumi Oyuncak Nasıl yapılır?

Artık çocuklarınızın en sevdiği çizgi film karakterleri de örgü ve tığ ile birlikte beden buluyor. Aşağıda yer alan modeli uygulayarak siz de çocuklarınız için heidi amigurimi oyuncak yapımı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Heidi Amigurimi Oyuncak Yapımı Malzemeleri;

 

  • 3 Numaralı Örgü Tığı
  • 1 Yumak Ten Rengi İplik
  • 1 Yumak Siyah İplik
  • 1 Yumak Kırmızı İplik
  • 1 Yumak Pembe İplik
  • 1 Yumak Sarı İplik
  • 1 Çift Göz
  • Elyaf

Heidi Amigurimi Oyuncak Nasıl Yapılır?

Dantel örgü modellerinden sık bildiğiniz teknikleri kullanarak bebeğinizi yaparken sık iğne, zincir çekme, arttırma ve eksiltme tekniklerini kullanacaksınız. Etekten başlamak basit ve güzel bir nokta olacaktır. Pembe ipliğiniz ile zincir çekerek başlayın. Zincir eksiltmek daha kolay olduğu için alt kısımdan geniş şekilde başlayın. Boyutuna siz karar vereceğiniz için göz kararı yapmanız gerekecek. Sizin için yeterli göründüğünde zincirin iki ucunu birleştirip eksilterek eteği bitirip kenara ayırın.

Heidi-Amigurimi-Oyuncak-Yapimi
Kırmızı iplikle süveteri yapın. Normal bir süveter gibi iki parçadan yapabilirsiniz. Yaptığınız parçaları omuzlarından ve kenarlarından birleştirin. Heidi Amigurimi oyuncak yapımına devam etmek için süveterin içinde ki sarı bluz için aynı şeyi tekrarlayın, tek farkı bu kısa kollu olacak. Kırmızı süveterin altında kalacağı için göğüs kısmını uzatmanıza gerek yok.

Heidi Amigurimi oyuncak yapımında en zor kısım vücut hatlarını oluşturmaktır. Ten rengi iplik ve elyafı alın. İlerledikçe doldurmanız gerekmektedir. Kafadan başlayarak yuvarlak bir parça yapın. Bunu git gide genişleterek bir topa benzetin. Göz kısmına gelene kadar genişletin. Göz kısmına geldikten sonra, yüz şekli alması için göze gelene kadar fazlalaştırdığınızın yarısı kadar azaltarak devam edin. Ağız kısmına geldikten sonra boyun kısmı için dört sıra düz şekilde gidin.

Omuz kısımlarını yaptıktan sonra bu kısmı fazla uzatmayın. Kolları silindir şeklinde tığ ile örmeye devam edin. Ele geldiğinizde genişletmeye başlayın. İçini elyaf ile doldurup uçları birleştirin. Aynı işlemi diğer kol içinde yapın. Bluz ve süveteri alıp bebeğinize dikin. İçini elyaf ile doldurduktan sonra eteğinizle birleştirip kenara ayırın.

Heidi-Amigurimi-Oyuncak-Yapimi-Nasil-Olur-

Ayaklar için bebek patiği gibi taban örün. Patik gibi kenarlarından yükseltip bileklere doğru getirin. Bacak kısmını biraz ördükten sonra içini elyaf ile doldurun. İki bacağı da bitirdikten sonra diğer parçayla birleştirip siyah iplik ile saçları dilediğiniz gibi yapın. Siyah ve pembe ipliklerle kaş ve dudak gibi ayrıntılarını verin. Gözleri yapıştırdığınız zaman işiniz bitecektir. Örgü modellerine örnek olan Heidi Amigurumi oyuncak yapımı, çocuğunuzu çok mutlu edecektir.

YouTube’da orgu.ormek.iyi.geliyor ilknur kanalının videosunu aşağıya ekliyoruz. Aşağıdaki video sayesinde Heidi Amigurumi oyuncak yapımı videosunu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu