yandex metrica
İğne Oyası Modelleri

Öne Çıkan İğne Oyaları

Yıllardır eskimeyen moda; iğne oyası. Türk nakışı olarak bilinen ve yüzyıllardır Türkler tarafından yapılagelmiş el işlerinden biri iğne oyalarıdır. Çeyizlerin vazgeçilmezleri ve günlük kullanım içinde oldukça elverişli el işidir iğne oyası modelleridir.

İğne Oyası Yazma Örnekleri

Özellikle yeni model tek renkli hafif yazmalarda çok rahat kullanılabilen iğne oyaları son yıllarda gittikçe daha fazla değer görür hale gelmiştir. Büyük emek isteyen iğne oyası yazma örnekleri estetik duruşuyla verilen değerden çok daha fazlasını hak etmektedir.

Mor-Cicekli-Igne-Oyasi-1

En Beğenilen İğne Oyası Modelleri

Yazma modası her geçen gün değişiyor. Ağır karmaşık desenli modellerin yerine gelen hafif desenler, geometrik şekiller ve düz renkli yazmalar daha kullanışı ve hafif. Buna bağlı olarak bu modern yazmalar için seçilen oyanında yazmayı ağırlaştırmayan şık modeller olması bekleniyor. Bu noktada elbette iğne oyası devreye girmiş oluyor. İğne oyası yapımı zor olsa da tığ işine göre çok daha hafif duran, şık bir el işi türüdür. Kullanımı kolaydır ve uzun ömürlüdür. Eğer iyi şekilde işlendiyse iğne oyaları uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir. Tüm bunlar iğne oyasını yazmalarda trend haline getirmiştir.

Sari-Kirmizi-Igne-Oyasi

Klasik iğne oyalarının yanında boncuk ve pulların kullanıldığı modeller de oldukça beğenilmektedir. Piyasada her türlüsü bulunan boncuk ve pul çeşitleri yazmaları daha hareketli hale getirmektedir. Simli iplikler her sezon olduğu gibi bu sezon da var olsa da iğne oyasıyla kullanımları zor olduğu için çok fazla tercih edilmemektedir. Öne çıkan iğne oyalarında genellikle yazma ile uyumlu tek renkler tercih edilmektedir.

Ayşe’nin İğne Oyaları Youtube kanalında yer alan videoyu inceleyerek yeni modeller üretebilirsiniz.

YouTube video

2022 İğne Oyası Modelleri

İğne oyası yaparken iğnenizin hasarsız olması, ipliğinizin kalitesi çok önemlidir. Seçilen boncuk ve pulun iğneden geçecek büyüklükte olmasına da dikkat edilmelidir. Düğümlerinizin sıkı olmasına özen gösterir ve oyanın bitiminde kolalayıp ütülerseniz iğne oyası yazma kenarı örneğinizi uzun yıllar kullanmanız mümkündür.

Igne-Oyasi-Yazma-Kenari-Modelleri-15

Igne-Oyasi-Yazma-Kenari-Modelleri-23

Igne-Oyasi-Yazma-Kenari-Modelleri-20

Igne-Oyasi-Yazma-Kenari-Modelleri-19

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu