yandex metrica
Diğer Modeller
Trend

Modern Yazma Örnekleri

Bu makalemizde, Modern Yazma Örnekleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Her şeyde olduğu gibi yazmalarda da her sezon şekiller ve renkler değişmektedir. Değişen yazma modasına göre yazma kenarı örnekleri de şekillenir. Çeyizlerin vazgeçilmezi ve günlük hayatımızda da sık sık kullandığımız yazma kenarlarının son trendlerini sizlerle paylaşıyoruz. En yeni yazma örnekleriyle hem modern hem de daha şık ev kombinleri yapabilecek ve çeyizlerinizin bu değerli parçalarının güzelliğini ortaya çıkaracaksınız.

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-2

 En Yeni Yazma Örnekleri

Son yıllarda hazır örneklerin çıkmasıyla, daha hafif ve modern göründüğü için hazır yazmalar tercih edilmeye başlandı. Esasında bunun nedeni çeyizlerden çıkarılan yazmaların hem kendisinin hem de oyalarının modasının geçmesiydi. Eski model yazmalar karmaşık desende oluyor ve oyaları da daha ağır modellerden seçiliyordu. Bu yüzden yazma kullanan bayanlar bu ağır ve kullanımı zor modellerin yerine hazırlarını tercih ediyordu.

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-7

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-3

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-5

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-6

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-7

Ancak son yıllarda değişen yazma modelleri ve modern yazma kenarı örnekleri ile tığ işi ve iğne oyası yazma örneklerine olan ilgi tekrar arttı. Hafif tek renk yazmalara uygun olarak örneklerde de daha kullanışlı ve hafif modeller tercih edilmeye başlandı. Özellikle iğne oyası en çok tercih edilen tür haline geldi. Bunun nedeni elbette şık görünümü ve özellikle tek renk modellerde tek renk iplik kullanımıyla hoş bir görüntü oluşturması.

Tığ Yazma Modelleri

İğne oyası ve tığ işi modern yazma kenarı örneklerinde kullanılan boncukların yerini pullar aldı. Yazmayı ağırlaştıran ve klasik bir görünüm veren boncuğun yerine daha hafif ve basit modelleri bile şık hale getiren pullar kullanılmaya başlandı. Yuvarlak pulların yanında, çiçek ve yaprak desenli pullar da seçilen modele uygun olarak tercih ediliyor.

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-8

Şık desenler ve tek renklerin hakim olduğu yazma modasında yazma kenarı için seçilen renk aralıkları oldukça geniş. Genelde yazmaya uyumlu ve göz yormayan tek renkler görülse de pulların veya farklı desenlerin kullanıldığı çok renkli modeller de mevcut.

2021 Yazma Örnekleri

Renkli simli iplerin yanında kurdelelerin kullanıldığı tığ işi yazma örnekleri de bu sezon yazmalarda sık sık karşınıza çıkacak.

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-9

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-10

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-11

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-12

Çeyizlik-Örgüler-18

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-13

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-15

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-16

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-17

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-18

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-19

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-20

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-21

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-22

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-23

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-24

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-25

Örtü-Kenarı-Yazma-Örnekleri-26

Tığ Oyalarım Esra isimli Youtube kanalında yer alan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu