yandex metrica
Örgü Modelleri

İğne Oyası Namaz Örtüsü Modelleri

Merhaba hanımlar;

Genç kızlarımızın çeyizleri için hazırlanan namaz başörtüleri en çok ilgi gören modeller arasında yer alıyor iğne oyası namaz örtüsü modelleri, Genel olarak beyaz renk olan başörtüsü modelleri kenarlarına işlenen iğne oyaları, mevlütlerde, namaz kılarken ya da hac görevini yerine getirenler tarafından kullanılıyor. Tahmin ediyoruz ki her bayanımızın ve evliliğe hazırlanan genç kızlarımızın çeyizinde bulunan iğne oyası namaz örtüsü modelleri, iri motifli iğne oyaları ile süslemiş olduğumuz bu modelleri genellikle anneanne ya da babaannelerimiz tarafından el emeği sarf edilerek hazırlanmaktadır.

Basit namaz örtüsü modelleri

İğne oyası namaz örtüleri, farklı motifler ile işleyebileceğiniz ve aralarına pul süsleme ile renk katabileceğiniz son derece sade ve bir o kadar şık başörtüleri elde edebilirsiniz. Genellikle beyaz renk olan ve kenarlarına süslemeler kullanarak yaptığımız iğne oyalarının etrafları mavi, mor, yeşil renk sıkça kullanılır. Eğer namaz için renkli bir başörtüsü yapmak istiyorsanız, beyaz renk iplik seçebilirsiniz ve etrafını yeşil, pembe, mor ya da beğendiğiniz renk ipler kullanarak uygulama yapabilirsiniz. İğne Oyası Namaz Örtüsü Modelleri

İğne oyası namaz örtüsü nasıl yapılır?

Namaz başörtüsü örnekleri

İğne oyası yapmayı biliyorsanız düz renk tülbentler kullanarak başlayabilirsiniz. Başörtüsünün kenarlarını kıvırarak bir sıra zürafa ördükten sonra iğne oyası süslemesine başlayabilirsiniz. Kenar oyalarını yaptıktan sonra çiçek ve yaprak motiflerini beğendiğiniz örneklerden kopya çekerek tamamlayabilirsiniz. Sizler için aşağıdaki galeride örnekler hazırladık, örneklere bakarak iğne oyası namaz örtüsü ve mevlütlerde kullanabileceğiniz namaz örtüleri yapabilirsiniz.

2015-Igne-Oyasi-Namaz-Basortusu-Modelleri

Igne-Oya-Namaz-Ortusu-Modelleri

Igne-Oyasi-Basortusu-Ornekleri

Igne-Oyasi-Namaz-Basortusu-Ornekleri

Igne-Oyasi-Namaz-Ortusu-Modelleri

Namaz-Ortusu-Anlatimli-Yapilislari

Namaz-Ortusu-Igne-Oyalari

Namaz-Ortusu-Igne-Oyalari-2

Namaz-Ortusu-Igne-Oyalari-3

Namaz-Ortusu-Modelleri

Namaz-Ortusu-Modelleri-2

Namaz-Ortusu-Modelleri-3

Namaz-Ortusu-Modelleri-4

Namaz-Ortusu-Modelleri-5

Namaz-Ortusu-Modelleri-6

Namaz-Ortusu-Modelleri-7

Neşe’nin İğne Oyaları youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu