Lif Modelleri

Çiçek Desenli Lif Modelleri

Merhaba hanımlar;

Bugün sizler için hazırladığımız çiçekli lif modelleri isimli makalemizde sizlerde çiçekli lif nasıl yapılır, çiçekli lif için malzemeler nelerdir bunları hep beraber öğreneceğiz.

Hepimiz hazır alınmış yerine el emeğimizi verdiğimiz kısa ve kolay örgü modellerinden bir tanesidir lif modelleri yapılışı, para verip almak yerine emeğimizi katarak gönül rahatlığı ile kullanmak isteriz yaptığımız örgü modellerini, bu örgü modellerinden en sık ve kolay şekilde yapılan kuşkusuz lif modelleridir. Banyolarımızın vazgeçilmez aksesuarlarından olan lif modelleri genelde evde elimizde kalan iplikleri değerlendirmek için kullanırız.

Her genç kızımızın çeyiz sandığında rengarenk olan, vazgeçilmez modellerin arasında gelir lif modelleri, son derece kolay ve kullanışlıdır. Herkesin zevkine göre kare, oval ya da üçgen olarak farklı şekillerde örülebilen bu modellerden en kullanışlı olanı oval lif modelleridir. O kadar kullanışlıdır ki ördüğünüz lif modellerini tek kat değil de çift kat örerek arasına sabun ya da kese koymayı bile sağlayabiliriz.

Aynı zamanda çok kullanışlı olan lif modellerini normal yaptığınız desenlerden biraz daha fazla örerseniz sırtınızı da rahatlıkla keseleme imkanı sağlarsınız. Bunun için yapmanız gereken uzun ve aynı zamanda dikdörtgen şeklinde örmek. İsteğinize göre lif modellerini çiçek desenli ya da elinizdeki ipleri değerlendirebilmek için rengarenk örebilirsiniz. Yaptığınız çiçek desenlerini biraz daha kalın örebilirseniz kolayca tutabilmek için olanak sağlamış olursunuz.

 Çiçek desenli lif modelleri nasıl yapılır?

 Çiçek desenli lif modelleri eli örgü işlerine yatkın bayanlarımız için son derece kolay bir yapılışı vardır. Fakat ilk defa örecekseniz en basit modelleri deneyerek örme işlemlerine başlayabilirsiniz. Lif modellerini yapabilmek için birkaç seçenek bulunmakta, herhangi bir lif modeli yaparken tığ ya da şiş kullanabilirsiniz.

Çiçek desenli lif yapabilmek için üçgen ve oval modellere sahip olabilmek için kenarlarından ilmek arttırmak ve azaltmak gerekmektedir. Üçgen lif modelleri yapılışında tek bir ilkmekten başlayarak her sırada ilmek sayısını arttırmanız gerekir. Yuvarlak çiçekli lif modelleri yapılışında ise eşit ölçülerde küçük üçgenler örebilir ve bunları en son birleştirebilirsiniz. Meydana getirdiğiniz üçgen yuvarlak lif modelinin orta kısmına daha önceden örmüş olduğunuz çiçek motifini yerleştirerek şık bir çiçekli lif modeline sahip olabilirsiniz.

Sizlere örnek olabilmesi için aşağıda çiçekli lif modellerinin galerisini gezerek kendinize yeni modeller için fikirler edinebilirsiniz.

İnternetten çiçek siparişi için http://www.cicekmarket.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu