yandex metrica
Örgü Modelleri

Örgü Bebek Botu Anlatımlı Yapılışı

Örgü Bebek Botu Anlatımlı Yapılışı

Bugün ki yazımız da artık havalar iyice soğudu. Bebeklerinize kendiniz örebileceğiniz. Soğuk kış günlerinde bebeğinizin hasta olmasını engelleyebilmek için örgü bebek botu nasıl yapılır konusunu işleyeceğiz.

Kış aylarının kendini tamamen hissettirdiği günlerde bebeğinizin ayaklarını sıcacık tutmanın yönteminden birisi olan örgü bebek patik yapılışını anlatıyoruz. Sadece anlatmak ile kalmayıp aşağıda galerimizde bulunan resimler ile modellerden birini örerek yapabiliriz.

Örgü Bebek çizmesi nasıl yapılır?

Örgü Bebek Çizmesi için öncelikle malzemelerimizden bahsetmek istiyoruz,

 • Renkli iplikler, ipliklerin renkleri bebeğinizin cinsiyetine ya da sizin göz zevkinize göre değişiklik gösterebilir.
 • 5 mm tığ ( ya da nasıl bir ip kullanacaksanız ona uygun olabilecek şekilde tığ )

Artık isterseniz modelimizin nasıl yapılacağına geçelim. Burada anlatacağımız model 6-9 aylık bebekler içindir. Sizler ilmekleri ya da boyutlarını arttırarak daha büyük ya da daha küçük bebekleriniz için değişiklik yapabilirsiniz.

Bebekler-Icin-Orme-Kis-Botu-Ornegi

 

Puskullu-Orgu-Bebek-Botu-Yapilisi

 

Puskullu-Bebek-Botu-Yapimi

 

Orgu-Bebek-Botu-Yapilis

 

Orgu-Bebek-Botu-Anlatimli

 

Orgu-Bebek-Botlari

 

Orgu-Bebek-Botlari-Anlatimli

 

Orgu-Bebek-Bot

 

Orgu-Bebek-Bot-Yapilisi

 

Bebek-Botu-Nasil-Orulu

 

Bebek-Botu-Modeller

 

Anlatimli-Puskullu-Bebek-Botu-Modelleri

 

Örgü Bebek Botu Yapılışı

 • Tur başlarında 1 er zincir olacak şekilde zincir çekerek başlayalım.
 • 9 cm uzunluğunda, 13 adet zincir çekerek devam edin. 7 sık iğne yapın. Sonraki iki ilmek içine tekli trabzan olacak şekilde devam edin. Sonraki ilmeğe bir trabzan ilave edin. Yanındaki ilmeğe aynı yere 2 adet trabzan yapalım. Zincirin diğer tarafından olacak şekilde devam ederek 1 trabzan, 2 tekli trabzan, 2 trabzan, 8 sık iğne şeklinde yapın.
 • turda ise 8 dık iğne, 2 tekli trabzan, 1 trabzan yapın. Daha sonraki ilmeğe aynı yere 2 trabzan yapın. Aynı yere 2 trabzan işlemini 3 kez daha tekrar edin. Sonra 1 trabzan, 2 tekli trabzan, 8 sık iğne yapın.
 • Turda ilk ilmeği aynı yere 2 sık iğne yapın. Sonra 6 sık iğne ile devam edin. 2 tekli trabzan, 4 trabzan yapın. Daha sonra aynı yere 4 kez 2 trabzan yapın. Devam edecek olursak 4 trabzan, 2 tekli trabzan, 6 sık iğne, son ilmeğe aynı yere 2 sık iğne yapın.
 • 4, 5, 6. Turları ise herhangi bir arttırma yapmadan 36 sık iğne olarak örmeye devam edin.
 • Turda eksiltmelere başlayalım. 10 sık iğne,2 trabzan birlikte örüyoruz. 12 sık ipne, iki trabzan birlikte örerek devam ediyoruz ve 10 sık iğne yaparak tamamlıyoruz.
 • Turda 10 sık iğne, 2 trabzanı birlikte örüyoruz. 10 sık iğne, 2 trabzanı birlikte örüyoruz. 10 sık iğne olacak şekilde tamamlıyoruz.
 • Turda ise 10 sık iğne, 2 trabzan birlikte örüyoruz. 8 sık iğne, iki trabzanı birlikte örüyoruz. 10 sık iğne olacak şekilde tamamlıyoruz.
 • Turda 10 sık iğne, 2 trabzanı birlikte örüyoruz. 6 sık iğne, 2 trabzan olacak şekilde örerek, 10 sık iğne olarak tamamlıyoruz.
 • Turda ise herhangi bir arttırma yapmadan 28 sık iğne olarak örüyoruz.
 • Turda renk değişimlerini yaparak 1 sık iğne, 1 zincir, 1 sık iğne olarak tur sonuna kadar örmeye devam ediyoruz.

Örgü Bebek Botu Kaç Yaşında çocuklar için

Bu örneğimizi 9-12 aylık bebekler için örmek istiyorsanız. 15 zincir çekerek başlıyoruz ve aynı yukarıdaki tekniklere ve arttırmalara göre örebilirsiniz.

Eğer bu örneği 18-24 aylık bebeğiniz için örmeyi planlıyorsanız. 17 zincir çekerek örmeye ve yukarıda önerilen şekilde devam ederek tamamlayabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bebek örgü botu modellerini inceleyebilirsiniz. ( Küçük resimleri büyütmek için resimlerin üzerine tıklayarak galerimizde dolaşabilirsiniz. )

Pinterestten bize ulaşabilmek için tıklayınız.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu