yandex metrica
Örgü Modelleri

Tek Parça Bolero Nasıl Yapılır?

Örgü örmek, model çıkarmak gerçekten de kolay, eğer siz de örgü örmeyi birazcık biliyor iseniz, hareşo ya da düz olarak istediğiniz kazağı, yeleği örebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için Tek parça bolero nasıl yapılır konusunda değineceğiz.

Zaten örgünün ana damarları, püf noktası, kısaca örgünün omurgası hareşo ve düz örgü diyebiliriz. Bu iki örgü tekniğini kullanarak farklı farklı tek parça bolero modelleri oluşturabilirsiniz.

Haroşa ; ipin önden alınıp atılması ile oluşan örgüye denir, düz örgü ise arkadan alınarak ipin atılması işlemine verilen isimdir.

Tek Parça Bolero Yapılışı

 

Örgü örmeyi biliyor, seviyor kolayca üretebiliyorsunuz, tek parça bolero yapılışını birleştirme işlemlerinde hep bir aksilik yaşıyor hep bir sorun ile mi karşılaşıyorsunuz?

Bu gayet normal bir durum çünkü elin sıkılığına ya da gevşekliğine göre parçaların bitiş kenarları bazen potluk ya da kasma yapabiliyor.

Tek Parça Bolero Nasıl Yapılır

 

Tig-Isi-Bolero-Modelleri

 

Sis-Ile-Orulen-Bolero-Nasil-Yapilir

 

File-Bolero-Nasil-Yapilir

 

Derya-Baykal-Bolero-Yapimi

 

Cocuk-Icin-Bolero-Nasil-Yapilir

 

Bolero-Nasil-Yapilir

Eğer siz de birleştirme konusunda sorun yaşıyor ve birleştirmek istemeden direkt örmek istiyor iseniz, bu tarifimiz bu örgü modelimiz sizin için biçilmiş kaftan.

İsminden de anlayabileceğimiz üzere, bu örgü tek parçadan oluşan, dikip birleştirme ile uğraşmayacağınız direkt üzerinize geçirebileceğiniz özellikle de çocuklar için mükemmel bir örgü tekniği ve örgü modeli.

Şimdi işe boleronun ne demek olduğunu bilmeyenlere açıklamak ile başlayalım. Bolero; genelde kısa kesimlere sahip olan, askılıların üzerine giyilmesi tercih edilen, tek başın çok kullanılmayan bir nevi hırka çeşididir.

Tek parça bolero yapar iken; 80 ilmek ile düz örgüden arkadan başlayalım, isteğinize göre lastik olarak 2 ters 2 düz örelim.

Desenli Tek Parça Bolero yapımı

Yanlardan arttıralım, kol kısmını verelim, sonra arka boyun kısmını da kasarak oyalım sonra koldan devam ederek önleri örelim. Ayrıca Tığ işi bolero yapımı için ilgili içeriğe gidebilirsiniz. Pinterest‘ten bizi takip ederek daha fazla modele ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu