Örgü Modelleri

Tek Parça Bolero Nasıl Yapılır?

Örgü örmek, model çıkarmak gerçekten de kolay, eğer siz de örgü örmeyi birazcık biliyor iseniz, haruşe ya da düz olarak istediğiniz kazağı, yeleği örebilirsiniz.

Zaten örgünün ana damarları, püf noktası, kısaca örgünün omurgası haruşe ve düz örgü diyebiliriz. Bu iki örgü tekniğini kullanarak farklı farklı modeller farklı farklı desenler oluşturabilirsiniz.

Haroşa ; ipin önden alınıp atılması ile oluşan örgüye denir, düz örgü ise arkadan alınarak ipin atılması işlemine verilen isimdir.

Tek Parça Bolero Yapılışı

Örgü örmeyi biliyor, seviyor kolayca üretebiliyorsunuz, ancak birleştirme işlemlerinde hep bir aksilik yaşıyor hep bir sorun ile mi karşılaşıyorsunuz?

Bu gayet normal bir durum çünkü elin sıkılığına ya da gevşekliğine göre parçaların bitiş kenarları bazen potluk ya da kasma yapabiliyor.

tig işi bolero yapılışı

 

Tığ İşi Bolero Modelleri

 

Şiş ile Örülen Bolero Nasıl Yapılır

 

File Bolero Nasıl Yapılır

 

Derya Baykal Bolero Yapımı

 

Çocuk İçin Bolero Nasıl Yapılır

 

Bolero Nasıl Yapılır

Eğer siz de birleştirme konusunda sorun yaşıyor ve birleştirmek istemeden direkt örmek istiyor iseniz, bu tarifimiz bu örgü modelimiz sizin için biçilmiş kaftan.

İsminden de anlayabileceğimiz üzere, bu örgü tek parçadan oluşan, dikip birleştirme ile uğraşmayacağınız direkt üzerinize geçirebileceğiniz özellikle de çocuklar için mükemmel bir örgü tekniği ve örgü modeli.

Şimdi işe boleronun ne demek olduğunu bilmeyenlere açıklamak ile başlayalım. Bolero; genelde kısa kesimlere sahip olan, askılıların üzerine giyilmesi tercih edilen, tek başın çok kullanılmayan bir nevi hırka çeşididir.

Tek parça bolero yapar iken; 80 ilmek ile düz örgüden arkadan başlayalım, isteğinize göre lastik olarak 2 ters 2 düz örelim.

Desenli Tek Parça Bolero yapımı

Yanlardan arttıralım, kol kısmını verelim, sonra arka boyun kısmını da kasarak oyalım sonra koldan devam ederek önleri örelim.

İşte bu kadar basit.

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı