yandex metrica
Kolay Örgü Modelleri

Tığ işi Bolero Yapımı

Sizler için bu yazımızda tığ işi bolero yapımı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Yapacağınız bu model tığ ile öreceğiniz için daha zarif bir görünüme sahip olacaktır. Şıklığınızı tamamlayacak olan Şiş ya da tığ ile örmüş olduğunuz tığ işi bolero yapımı modellerini ister gece isterseniz de gündüz kullanabilirsiniz. Diğer elbiseleriniz ile kombin yapabilmek adına istediğiniz renk ve modelde bolerolar örerek kombinasyon seçeneklerinizi çoğaltabilirsiniz. Tığ ile yapılan bolero tarifini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Yazımızın sonunda dışarıdan para ile almış olduğunuz boleroları artık kendinizde örebileceksiniz.

Tığ işi bolero yapımı anlatımı

Genellikle tığ ile yapılan bolero modellerinde beyaz renkler hakimdir. Fakat siz istediğiniz bir renk ip kullanarak değişik modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Bolerolarda dikkat etmeniz gereken tek husus gece ya da gündüz kullanımına göre değişeceği için ufak bir ayrıntı ortaya çıkıyor. Gece kullanacağınız bolerolarda sim kullanır ve ip tercihinizi ince ip ve gece kıyafetinize uygun bir renk yaparsanız, gece kıyafetiniz için uygun bir kombinasyon yapmış olursunuz.

Bolero-Yapilisi

Eğer hala okumaya devam ediyorsanız hemen anlatalım;

Tığ İşi Bolero Yapılışı

  • Öncelikle iplik seçiminden bahsedecek olursak istediğiniz renk ve modelde bir iplik kullanabilirsiniz.
  • Eğer küçük bir hanımefendi için bolero örmeye niyetiniz varsa 75 ilmek atarak örgüye başlayabilirsiniz. Bu ilmek adedi genellikle 3 yaş ve üzeri çocuklar için idealdir.
  • Örgüye devam edecek olursak, 5 diş haraşo örgü ile devam edin.
  • Örmüş olduğunuz örgünün tersini çevirerek 1 örme 1 dolama olacak şekilde örgüye devam edin.
  • Örgümüze 150 ilmek olana kadar devam edin.
  • Ters çevirmiş olduğumuz örgümüzü yine düzünü çevirerek ön yüzünden örmeye başlayın. Örgünün ön kısmında dolanan ipleri bırakın ve düz örgüleri haraşo olacak şekilde örgün.
  • Daha sonra 8 bölüm olacak şekilde devam edin ve ipleri kesin.
  • Örgümüzü diktikten sonra boleronuz hazır. 🙂 artık kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tig-Isi-Bolero-Yapimi.

Tığ işi bolero yapımında takıldığınız noktalarda yorum bölümüne yazarak diğer ziyaretçilerimizin sizlere yardım etmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle hanımlar kendi aralarında bu konu altında da yardımlaşabilirler. Boleroyu örerken yukarıda saymış olduğumuz adımlara dikkat etmezseniz karışıklık çıkabilir ve örmüş olduğunuz bir bölümü sökmek zorunda kalabilirsiniz. Örgü örmeye başladığınızda dikkatinizi yapmış olduğunuz işe odaklarsanız dikkat dağınıklığını önlemiş ve çok daha kolay bir şekilde örgünüzü bitirmiş olursunuz.

Bahsettiğimiz gibi bolero örme konusunda deneyiminiz var ise konu içerisinde yanlış olan noktaları yorum bölümüne yazarsanız tığ işi bolero yapımını öğrenmek isteyen diğer bayan kullanıcılarımıza yardımcı olmuş olursunuz.

Bolero yapımı ile ilgili birkaç video eklenmiştir. Videolara bakarak kopya çekebilirsiniz. 🙂

Tığ işi Bolero Yapımı Videolu Anlatım

Tığ işi Bolero yapılışı için Sunanın Elinden YouTube kanalında yer alan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.


YouTube video
Daha çok içeriğe ulaşabilmek için Örgü modelleri bağlantısına tıklayarak örgü modelleri ile ilgili tüm içeriklere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu