yandex metrica
Kolay Örgü Modelleri

Zarif Bebek Örgü Modelleri

Kış aylarının kapınızda olduğu bugünlerde küçük bebeğinizi kışın soğuğundan koruyacak zarif bebek örgü modelleri yapmak istemez misiniz? Bu zarif bebek örgü modelleri yaparken hem stresinizi atacaksınız hem de bebeğinizi yumuşacık örgü modelleri ile saracaksınız. Bu düşünce ile yola çıktınız ama peki ne örmek istiyorsunuz? Bu sayfada küçük bebeğiniz için birbirinden güzel farklı zarif bebek örgü modelleri bulacaksınız.

Zarif-Bebek-Orgu-Modelleri-1

Pratik Ponponlu Bebek Beresi

Soğuk kış gününde yanınıza bir bere almadan çıkmadığınız gibi bebeğiniz için de ya da küçük çocuklarınız için çok zarif bebek beresi yapabilirsiniz. Örgü konusunda çok deneyimi olmayan bayanlarda bu bereyi kolaylıkla örebilir. İlk önce 48 ilmek ile örgüye başlayınız ve lastik örgüsü ile devam ediniz. Lastik örgüsü en bilinen örgü çeşididir ve bir sıra düz bir sıra haroşa olarak devam ediniz. Daha sonra bebeğinizin başında ölçtükten sonra kulak kısmına gelince ilmek sayısını birer birer azaltarak örgüye devam ediniz.

Bebek örgü modelleri

Şişinizde 12 ilmek kalıncaya kadar bu işleme devam ediniz. Ponpon aşamasında ise 3 ya da 4 parmağınıza birden kullandığınız yünü sarınız ve yeterli olduğunu düşündüğünüz zaman sardığınız yerin ortasından bağlayınız. Ne kadar fazla dolarsanız o kadar dolgun bir ponpon elde edersiniz. Son olarak iplerinin uçlarını keserek ve örgü modelinize ekleyerek zarif bebek örgüsü elde edebilirsiniz.

Bebek-Orgu-Tulum-ModeliBebek-Orgu-Etek-

Örgü Bebek Patikleri

Bebeğiniz için örgü örmek istediğinizde ilk aklınıza gelen zarif bebek örgüsü küçük patiklerdir. Bu patik yapımını örgüde acemi olan bayanlar bile yapabilecektir. İlk önce bebeğiniz için bir renk seçiniz ve şişinize 22 ilmek atarak başlayınız. Bu ilmek miktarı bebeğinizin yaşına ayak boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Son model bebek yelekleri

Daha sonra örgünüzü 24 sıra olmak üzere haroşa olarak örünüz ve 10 tane ilmek kesiniz. Bu aşamadan sonra örgünüze 3 sıra düz 3 sıra haroşa olarak 45 sıra devam ediniz. En son aşamada ince olan yerin ucunu geniş olan uç ile birleştiriniz. Büzüklü olan kısmı yukarıdan birleştiriniz. Bu örgü modeli karpuz dilimli patik olarak da bilinir. 2 güzel zarif bebek örgünüzü iyi günlerde kullanınız.

Örgü Kataloğu youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu