yandex metrica
Örgü Yelek Modelleri

Örgü Yelek Modelleri Nasıl Yapılır?

Yelek günlük hayatımızda sıkça kullandığımız kıyafetlerdendir. Özellikle evde üzerimize almak için idealdir. Fakat örgü yelek modelleri o kadar fazla ki son yıllarda örülen yelekler ile kafeye gidip arkadaşlarınızla çay içebilir. Ev oturmalarına, çarşıya, pazara, alışveriş merkezlerine yani istediğiniz her yere gidebilirsiniz. Hazır giyim sektöründe bile bulamayacağınız birbirinden şık ve tasarım ürünler görenleri cezp ediyor. Bu gün sizlere harika bir örgü yelek yapılışını anlatacağım.

Yarım kollu olan ve etek uçları file görünümlü bu yeleği çok seveceksiniz.Yeleğimiz için gerekli olan malzemeler ile başlayabiliriz.

Örgü-Yelek-Modelleri

Örgü Yelek Modeli için Gereken Malzemeler;

Beş yumak yün, şiş ile örmek isterseniz 3,5 numara, tığ isteyenler için 2.5 numara Örneğimiz 38 beden için uygundur. Daha büyük yapmak isteyenler ilmek sayısını artırabilir.

Örneğimize arka kısımdan başlıyoruz. Önce yüz ilmek alıyoruz. Düz örgü örmeye başlıyoruz. Örgü on santim olduktan sonra ilmekler ikişer azaltılır.28 defada iki ilmek azaltılarak reglan kesim yapılır. Otuz santimi bulduğunda kalan kırk ilmek aynı anda kesilir.

Ön Kısmı Yapabilmek için;

Ön kısmı örmek için yetmiş ilmek atıyoruz. Düz örgü olarak yüz kırk santim olana kadar devam ediyoruz.Burada örgüyü ortalayıp on sekiz santimlik kısmını arka bedenin bittiği yere birleştiriyoruz.Her iki tarafından kalan otuz santimlik kısımlara file örgü yaparak dikiyoruz.On yedi santim file örgü yeterli olur.

Kol örmek için yetmiş ilmek ile başlıyoruz. Bir santim kadar düz örgü örüyoruz. Bir sıra iki ilmek beraber alınarak birer ilmek kesilir ve bir dolama yapılır. iki ilmek örülüp bir ilmek dolama şeklinde devam edilir. Dolama yapılan ilmekler arkadan ters örgü yapılır. İki yandan ikişer ilmek artırılır. Kol boyu altı santim olduktan sonra her dört sırada iki ilmek kesilir. Kol boyu yirmi dört santime ulaştığında kalan ilmekler tek seferde kesilir.

Yeni-Örgü-Yelek-Modelleri

Örgü-Yelek-Modeli-Yapılışı

Örgü_Yelek-Modeli-Yapılışı-Anlatımlı

Genç-Kız-Örgü-Yelek-Modelleri

Genc-Kiz-El-Orgusu-Yelek-Modelleri

 

Örgü Yelek Modellerinden kolay örgü yelek yapımı ile ilgili Derya Baykal’ın programında yapmış olduğu örnek, video desteği ile beraber sizlerle. Videoyu izleyerek Kolay örgü yelek modelini yapabilirsiniz.

Örgü Yelek Modeli İçin Video Önerileri;

 

YouTube video

Limon Çiçeği Yelek Modeli
YouTube video

Kardelen Çiçeği Örgü Modeli Yelek Yapımı


YouTube video
Bu Kategoride daha çok bilgiye ulaşabilmek için Örgü Yelek Modelleri kategorisine ulaşabilirsiniz.

Daha fazla modele ulaşabilmek için; @Orgubu pinterest sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu