yandex metrica
El İşi ModelleriÖrgü Modelleri

Tunik Nasıl Dikilir?

Kış veya yaz aylarında kadınların üzerinde sıklıkla görebileceğimiz bir kıyafet çeşidi olan tunikler her tarz bayana hitap edebilmektedir. Tunik Nasıl Dikilir konusunu öğrenebilmek için konuyu dikkatli okuyunuz. Kadınlar her zaman kıyafetlerine büyük önem verirler ayrıca aynı kıyafeti başka bir kadın da görmek istemezler. Bu yüzden kendi tuniğinizi örerek farklı olabilir hem de size hitap eden bir tuniğe sahip olabilirsiniz. Hem tesettürlü hem başörtüsüz kadınlar için birebir olan tunik kullanışlı bir kıyafettir. Asıl konumuz olan tunik nasıl dikilir konusuna değinecek olursak, aşağıdaki makalemizi okumaya devam edebilirsiniz. Ayrıca konuyu okumaya başlamadan önce En iyi 20 Tane Örgü Modeli Anlatımı – Videolu konusuna da bakmanızı öneriyoruz.

Tunik Nasıl Dikilir? Aşamaları Nelerdir?

Elde tunik nasıl dikilir sorusunun maliyeti hakkında konuşacak olursak, maliyeti düşük ve kendinize özgü bir tuniğe sahip olmanız açısından çok avantajlıdır. Tuniğinizi desenli ya da sade yapmak sizin beğeninize kalmış bir durumdur. 1 ters, 1 düz olarak 10 santimetre civarı lastik örerek burgunuzu yapabilir ya da bu aşamayı atlayarak sade bir tunik örmeye başlayabilirsiniz. 2 sıra çift ters örgü, 8 sıra çift düz örgü, 2 sıra da çift ters örgü yaparak ön yüzeyi örün.

Arka kısma geçecek olursak 9 sıra çift ters, 2 sıra çift düz, 8 sıra çift ters 2 sıra çift düz, 9 sıra çift ters örerek 10 santimetreye ulaşın. Sıra ön kısma geldiğinde orta bölümde olan 8 çifti şişten çıkarmalısınız,4 tanesi sağ kısımda olan ikiliyi sol şişe, 4 tanesi sol kısımda olan çifti ise sağ şişe takmalısınız.

Ardından hepsini farklı bir şişe alarak örmelisiniz. Ön bölümde burma şeklinin oluştuğunu gördükten sonra 20 cm daha örün. Söylenen ölçüler elde tunik nasıl dikilir sorusuna cevap için ortalama rakamlardır ve çok uzun bir tuniğe sahip olmak istiyorsanız dilediğinizce ölçüleri arttırabilirsiniz. Yaka bölgesine geldiğinizde ilmekleri ikiye ayırın ve her dizide 1’er azaltarak 1 ters 1düz şeklinde 4 adet ilmek örmelisiniz.

Tunik-Dikimi

Elde Tunik Nasıl Dikilir? Kol Kısmı Nasıl Yapılır?

Elde tunik nasıl dikilir sorusuna kol kısmı için cevap verecek olursak; Kol kısmını kesmek için 2 de 1 şeklinde kesme işlemini yapınız. Tuniğin yaka ve omuz kısmını elinizde son 5 ikili kalana kadar kesme işlemini devam ettirin. Tunik kolları için 15 ikili ile başlayınız. 1 düz 1 ters olacak şekilde 10 santimetre örün. Ardından düz şekilde örün ve 2 sırada 1 tane ilmek atıp 20 çifte ulaşın. Tuniğin koltuk altı kısmına gelindiğinde 2 de 1 olacak şekilde kesin. Ardından her dizide iki taraftan da 1’er azaltarak omuza ulaşın ve elde tunik nasıl dikilir sizin için tamamlanmış olsun.

Ayrıca videoyu izleyerek de tunik nasıl yapılırın cevabını ve yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz.

Diğer örgü modellerine ilgili kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Sitemizi Pinterest’ten takip edebilirsiniz; @Orgubu


YouTube video
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu