yandex metrica
Örgü Kazak Modelleri

Yazlık Kazak Yapımı ( 18 Kazak Modeli )

Örgü modellerinin modası yaz geldiğinde de geçmek bilmiyor. Mesela Yazlık kazak yapımı da bunlardan birisi. Pek çok insan yaz geldiğinde de örgü modasına ayak uydurarak, cıvıl cıvıl bir görünüm elde edebiliyorlar. Özellikle kendi modasını yaratmak isteyecek kişiler, örgü modelleri hakkında pek çok yeni modeli deneyebiliyor.

Bu modeller arasında yer alan Yazlık kazak yapımı da yine yaz aylarında severek kullanabileceğiniz modeller arasında yer alıyor. Herkesten daha farklı bir moda tarzı yakalamak isteyenler için önerilen bu model, bugüne kadar kimsenin görmediği tarzın izlerini taşıyacak. Peki yazlık kazak yapımı konusuna geçelim o zaman. 🙂

Yazlık Kazak Yapımı Hakkında Bilgiler

Derya Baykal örgü modelleri içinde olan bu model, oldukça hafif bir kazak modelidir. Yazlık kazak ile her parça ile birlikte rahatça kombin yapabileceğiniz seçenekler arasında yer alır. 400 gram ip edindikten sonra 6-7 numara şişle birlikte yazlık kazak modelini yapmaya başlayabilirsiniz. 38 beden için ideal olacak bir model olacaktır.

Öncelikle ön ve arka kısma 60 ilmek çekerek işe başlayın. Ardından 1 ters ve 1 düz olmak üzere 6 sıra lastik örün. Arkada ise pirinç örgü şeklini kullanın. Lastiği ördükten 36 cm sonra ise, iki yan tarafta 2 düz ilmek için, her sırada bir sıra ilmek eksiltin. Bu şekilde kazağın reglan kesimini yapın. Öndeki lastikten 14 ilmeği ise pirinç örgü olarak örün.

Daha sonra 3 ilmek ters,4 ilmek düz, 7 ters, 4 düz şeklinde devam edersek yavaş yavaş yazlık kazak yapımının da sonuna doğru geliyoruz.

Ortadaki 4 ilmeği de 3 sıra saç örgüsü yapın. Bu adımdan sonra da ilmekleri içe doğru katlayarak, baklava şeklinde kesimini yapın. Kollara gelince ise 2-1 şeklinde kesim gerçekleştirin. Kollara 37 ilmek çekerek başlayın. 2 sıra lastiğe 15 ilmek ters, 3 düz, 1 ters şeklinde devam edin. Daha sonra baklava şeklinde örmeye başlayarak modeli bitirin.

Yazlık Kazaklar ile ilgili daha fazla modele Örgü Kazak Modelleri kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Yazlık Kazak Yapımı Bilgileri:

Yazlık örgü modellerinin arasında pek çok parçayı görmeniz mümkündür. Başta yazlık kazaklar olmak üzere, yazlık örgü elbiseler ve yazlık örgü etekler en çok kullanılan parçalar arasındadır. Aynı zamanda örgü modası başka parçalarda da çok sık şekilde kullanılmaya devam ediyor.

Özellikle örgü lif modelleri kullanım açısından daha iyi bulunduğundan bir türlü vazgeçilmeyen parçalar arasında yer alıyor. Sizler için yukarıda yazlık kazak yapımı hakkında bilgi verdikten sonra, şimdi sıra ise yazlık kazak modelleri hakkında örnekler vermekte 🙂

2017-Yazlik-Kazak-Modelleri

Tig-Isi-Bayan-Yazlik-Kazak

Bayan-Yazlik-Orgu-ModelleriTig-Isi-Kazak-YapimiYazlik-Kazak-ModelleriYazlik-Kazak-Modelleri-2017Tig-Isi-Yazlik-KazakAskili-Tig-Isi-Yazlik-Kazak

Cicek-Motifli-Tig-Isi-Tunik

Cok-Sik-Tig-Isi-Kazak

File-Tig-Isi-Yazlik-Kazak

Kolay-File-Tig-Isi-Askili-Kazak

Salas-Tig-Isi-Kazak

Salas-Tig-Isi-Kisa-Kazak

Salas-Tig-Isi-Yazlik-Kazak

Sik-Tig-Isi-Yazlik-Kazak

Trend-Tig-Isi-Yazlik-Kazak

Yazlık Kazak Yapımı Videolu Anlatım

Videoyu dikkatli izleyerek kendinize çok güzel yazlık kazak yapabilirsiniz.

Anne İşleri kanalında yer alan Yazlık Örgü File Bluz Modelinin yapılışı videoda izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu