Örgü Kazak ModelleriTığ İşi Örgü Modelleri

Tığ İşi Ve Örgü Birleşimi Kazak Modelleri

Kış günlerinin vazgeçilmez giysisi olan kazaklar rengarenk örgü modelleri ile vitrinlerde yerini aldı. Soğuk kış günlerinde gezmeler de azalacağı için birçok kişi de yünlerini alıp kazak modellerini araştırmaya başlamıştır. Yünlerle örgü örmek hem iyi zaman geçirmeyi sağlar hem de tam sizin istediğiniz gibi olur. Şişle örülen kazakların yanında son yıllarda tığ işi yelek modelleri de çok moda oldu. Bu yelekleri elbise, badi ve gömleklerin üzerine giyebilirsiniz. Aşağıdaki modelleri inceleyerek siz de fikir alabilirsiniz.

Motiflerden Yelek:

 Bir zamanlar masa örtüsü yapılan motifler yelek biçiminde birleştirilerek moda olan bir yeleğe dönüşebiliyor. Bu yıl çok moda olan motiflerden oluşmuş yelekler tek renk olduğu gibi birkaç renkten de oluşabiliyor. Bu motiflerin bir tanesinde de birden çok renk kullanabilirsiniz. Böylece yeleğinizi daha çok giysinize uydurabilirsiniz.

İncili motifli Yelek:

Bu model üzerinde kullanılan motiflerde ebruli yün kullanılmış. Ayrıca motiflerin ortasına monte edilen beyaz inciler yeleğe ayrı bir detay ile hava katmış. İnci seven hanımların tercih edeceği bu model tek renk giysilerin üzerinde daha hoş duracaktır.

Gipür Dantel Yelek Modeli:

 Tığla gipür dantel şeklinde örülmüş be yelek modeli de bir başka güzel olmuş. Yaz günlerine renkli askılı bir tişört üzerine giyebileceğiniz gibi kış günlerinde de badi ya da gömlek üzerinde çok şık duracaktır.

File Örgü Kalpli Yelek:

Tığla yelek modelleri arasında bir de resimde gördüğünüz kalp ve kare serpiştirilmiş file örgü yelek. Özellikle zıt renkleri bir araya getirerek şıklık yaratabilirsiniz.

Boncuk Görünümlü Geometrik Desenli Yelek:

 Dolgu işi çalışılarak boncuk görünümü verilmiş bu yelek modelinde renkler çok uyumlu kullanılmış. Bu model kış günlerinde şık ve sıcak bir hava yaratacak.

Çiçekli Ve Ponponlu Yelek:

 Tığla file işi çalışılmış bu yelek modelinde ponpon detayı ve çiçekler özellikle bahar ayları için çok uygun. Ayrıca kışın soğuk günlerinde de çiçekler baharı hatırlatacak.

El İşi Çiçek Detaylı Yelek:

Bu modelde iki ayrı örnek kullanılıp düğme yerine broş şeklinde çiçek yapılmış.Tığ yelek modelleri örmek oldukça kolay olduğu gibi aile bitçesine de katkı sağlayacaktır. Özellikle el işi giysileri tercih eden hanımlar soğuk kış günlerinde zamanlarını geçirmek için bu tığ işi yelekleri örerek şık kombinler yaratabilirler. Bu modelleri giyim tarzınıza uygun olarak deneyebilirsiniz.

askili-tig-isi-sik-kazak

bayan-tig-isi-orgu-modeli

degisik-tig-isi-orgu-modeli

delikli-tig-isi-orgu-hirka

delikli-tig-isi-orgu-kazak

en-basit-tig-isi-orgu-model

gupur-motifli-tig-isi-kazak

kolay-tig-isi-orgu-kazak

motifli-tig-isi-orgu-hirka

sik-tig-isi-orgu-kazak

tig-isi-orgu-yapilis

zarif-tig-isi-orgu-hirka

pembe-tig-isi-orgu-kazak

siyah-tig-isi-orgu-kazak

zarif-tig-isi-kazak-modeli

Ve daha bir çok modele Örgü modelleri sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!