yandex metrica
Örgü Çanta Modelleri

Örme Plaj Çantaları Modelleri

Örme çantalar artık plajda da yanımızda. Yeni yüz yıl bireylerinin kullanıp atma tekniği ile yaşamaya başladığı son dönemlerde bu örme plaj çantaları modelleri ne pek rastlanılamaz hale geldi. Oysa ki uzmanların da yaptığı araştırmalara göre örgü gün içerisindeki stresi atma yollarından biri. Bunun yanında el becerisini , yapısal zekayı geliştiren en önemli tekniklerden biri. Örme plaj çantaları modelleri  yapımında birkaç teknik örgü dışında geri kalan kısmı yaratıcılığa dayanmaktadır.

Orgu-Canta-Modelleri-5

Evde plaj çantası yapımı

Örme plaj çantaları modelleri yapımında , Nako solare ve calico ip ile veya araştırdığınız başka ip çeşitlerine göre bu tür ipleri kullanabilirsiniz.

Orgu-Canta-Modelleri-3

Tığ işi plaj çantası yapımı

Tığ ile birlikte zincir çekerek başlıyoruz. İlk olarak çantayı ne kadar büyüklükte yapacağımıza karar veriyoruz. Daha sonra bu karara göre de yapacağımız çiçek motiflerinin büyüklüğünü ayarlıyoruz. 10 adet zincir çekip sonra onu birleştiriyoruz. Şekilde görüldüğü gibi elde ettiğimiz yuvarlak etrafından batmalar yaparak yine 10 adet zincir çekerek bu kez uzun ipler elde ediyoruz daha sonra bunları da birleştiriyoruz. Birleşimi sağladıktan sonra yine zincir çekiyoruz fakat bu kez aynı usulde ama 3 adet zincir ipine ihtiyacımız oluyor. Karar verdiğimiz büyüklüğe göre bu zincir sayısını arttırabiliriz. Eğer büyük bir çanta istiyorsak bu çiçek ölçüleri motifi tamamladıktan sonra küçük kalacaktır.

 

Daha sonra yine tığ ile birlikte örgüden plaj çantası yapımına devam ediyoruz. Fotoğrafta da görüldüğü gibi çiçek motiflerimizi elde ettikten sonra sıra çantanın tabanını yapmaya geliyor. Kenarları ile  orantılı bir şekilde çantamızın tabanını da elde ediyoruz. Tabanımız düzensiz bir sekizgene benzemelidir. İki uzun kısmı çantanın genişliği ile orantılı olarak örülmeli diğer karşılıklı kenarları da plaj çantasının genişliği ile orantılı olmalıdır.

Tüm işlemler bittikten sonra parçaları birleştirerek çantanızı kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Çanta sapları için plastik kordon veya yine kendinizin örebileceğiniz yine zincir yönteminden giderek elde edebilirsiniz. Tercihi size kalmıştır.

Bu da çantamızın farklı bir rengidir. Bu çanta modelimiz ise geniş tutulmak istenmiştir. Bu yüzden çiçek sayısı hem üçe çıkarılmış hem de daha büyük motifler elde edelim.

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri
Örme Plaj Çantaları Modelleri

Makrome İpi İle Plaj Çantası Yapımı

Makrome ipi de örgü plaj çantası yapımında kullanılabilir. Yıkama ve uzun süre kullanım için gayet idealdir. Tığ ile düz örgüler elde edilerek üzerine hayal gücüne göre istenilen desenler dikme yöntemi ile yerleştirilebilir.

Orgu-Canta-Modelleri-4

Hayal Gücü Ve Malzemenin Sonsuzluğu

Hasır ipini de rahatlıkla kullanabiliriz. Çantanın içine yapılacak astar kullanımı kolaylaştıracaktır. Kazak örgü ipleri de kullanılabilir.

Orgu-Canta-Modelleri-6

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-2

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-3

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-4

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-5

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-6

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-7

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-8

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-9

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-10

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-11

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-13

Orme-Plaj-Cantalari-Modelleri-14

Süslü Şeyler youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu