Örgü Çanta Modelleri

Baykuşlu Örgü Çanta Yapılışı

Baykuş Çanta

Şu aralar baykuş modelinin kolyeleri, küpeleri, yüzükleri, tişörtleri trend olmuş durumda. Çok şık rengârenk bir baykuş çanta yaparak modaya ayak uyduralım. Baykuşlu örgü çanta yapılışı için birkaç çeşitli renkte ipiniz olursa daha güzel olacaktır.

 

Baykuslu-Orgu-Canta-Yapilis

 

Baykuşlu örgü çanta yapılışında işe sihirli halka yaparak başlıyoruz ve halka etrafını 15 trabzanla dolduruyoruz. Trabzanın nasıl yapıldığını eğer bilmiyorsanız, internette örgü trabzan nedir diye yazdığımızda özellikle çıkan videolara bakarak kısa sürede öğrenebilirsiniz. Ben yeşil ip kullandım sizde istediğiniz bir renkle başlayabilirsiniz. İkinci tura geçtiğimizde ip rengini değiştirerek, ipi sabitleyerek başlıyoruz ve her trabzan arasına ikili trabzan yaparak devam ediyoruz. Halkayı tamamlayarak ipimizi sabitliyoruz ve kesiyoruz. Üçüncü turda kırmızı iple başlıyorum ipimi sabitleyerek, her trabzan arasına ikili sık iğne yaparak halkayı tamamlıyoruz ve ipimizi kesiyoruz.  Dördüncü turda sarı iple başlayarak, trabzanlar arasına bir tane sık iğne yapıyoruz ve trabzanların üst kısmına gelen yerlere 3 zincir çeki yoruz.

 

Baykuslu-Orgu-Canta-2

 

Beşinci tursa sarı iple başlayarak 3 zincir çekiyoruz ve 3’lü zincirlerin üzerine 4’lü trabzan yapıyoruz. Ve halkayı devam ettirerek tamamlıyoruz. Altıncı turda ip değiştirerek başlıyoruz. İpimizi sabitliyoruz, iki zincir çekiyoruz ve iki trabzan geçerek, sık iğne yapıyoruz. Daha sonra belirlediğimiz bir yerede ipimizi sabitleyerek, 4 zincir çekiyoruz ilk olrak iki zincir üzerine 3 tane 3’lü trabzan yapıyoruz, daha sonra yanındaki ikili zincire 2’li trabzan yapıyoruz. Yanındaki ikili zincir sırasına 3 tane sık iğne yapıyoruz ve akabine sık iğne üzerine ilmek kaydırma yapıyoruz. Daha sonra aynı işlemi tersi sırasında devam ettiriyoruz. Bu şeklide baykuşumuzun kulaklarını yapmış oluyoruz. Yedinci turda yeşil iple sık iğne üzerlerine ilmek kaydırma yapılarak 3’lü zincir öekiyoruz. Sekizinci turda sıkiğne yaparak zincir üzerini tamamlıyoruz.

 

Baykuslu-Orgu-Canta-Modeli

 

 

En Güzel Örgü Çanta Modelleri | Örgü Modelleri, Anlatımlı Örgü Modelleri En Güzel Örgü Çanta Modelleri, çanta modelleri, örgü çanta modelleri, el işi çanta modelleri, el yapımı çanta modelleri, örgü çantalar,çanta modelleri yapımı ile ilgili sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Üzerine 3 tur daha kırmızı ile devam ederek tamamlıyoruz. Arka kısmı ise sihirli halka yaparak, her turda trabzanları arttırarak yeterli  denk büyüklüğü gelene kadar devam etiririyoruz. İki parçayı düz yönleri ters bakacak şekilde birleştirerek tutuyoruz ve ilmek kaydırma yöntemi ile birleştiriyoruz. Çanta sapı için 82 zincir çekerek, zincir sonunda dönüyoruz ve ikinci zincirden itibaren sıkiğne yaparak üst üstte 6 tur yapıyoruz. Ve bu saplardan iki tane ayrı ayrı oluşturuyoruz. İğne yardımı ile saplarımızı çantamıza dikiyoruz. Son olarak baykuşumuz için iki adet siyah düğmeden göz dikiyoruz. Ve çantamız hazır.

Baykuşlu örgü çanta yapılışında ben böyle bir yol izleyerek bu çantamı oluşturdum sizde tercihinize ve tarzınıza göre bir yol uygulaabilirsiniz ve el emeği ile modaya ayak uydurabilirsiniz .

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!