yandex metrica
Kolay Örgü Modelleri

Çeyizlik Yatak Örtüsü Yapılışı

Bir defa çeyizler ve çeyizlikler ülkemizde özellikle kadınlar için çok önemli bir konudur. Her kadının kendisine göre bir çeyizliği vardır ve bu çeyizler kadın evlendikten sonra evinde kullanması için hazırlanır. Çeyizlikler arasında aynı zamanda yatak örtüleri bulunur ve çeyizlik yatak örtüsü yapılışı için size kısa bir bilgi verelim. Bunu aynı zamanda internet üzerinden de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Evde yatak örtüsü dikimi

Ceyizlik-Yatak-Ortusu-Fiyatlar

Kumaştan yatak örtüsü yapımı

Yatak örtüleri genellikle örtü satın alındıktan sonra kenarları yapılır ve süslenir. Böylece çeyizlik olması için hazır olur. Çeyizlik bir yatak örtüsü yapmak için, tümden yatak kumaşını hazırlamaktan başlamanıza gerek yok. Beyaz bir yatak örtüsü alırsınız ve kenarlarını süslersiniz ki genellikle dantel şeklinde süslemeler yapılmaktadır. Hem kolaydır, hem de eğlencelidir. Çeyizlik yatak örtüsü yapılışı genelde bütün genç kadınlar veya kızlar tarafından bilinmektedir, fakat bazen hazır alanlarda olabiliyor.

 

Ceyizlik-Yatak-Ortusu-Yapimi

Yatak örtüsü süsleme malzemeleri

Çeyizliklerin özelliği aslında kadının veya kızın kendisinin hazırlamasıdır. Çeyiz denilen unsur, bir kız evlenmeden önce, kendi evine götürüp kullanabilmesi için hazırlanan süsler ve tekstil ürünleridir. Dolayısıyla çeyizlik yatak örtüsü yapılışı aslında çok zor değildir, çünkü hazır olan bir tekstil ürünü üzerine süslemeler ve eklemeler yapabiliyorsunuz. Artık günümüzdeki birçok yatak örtüsü hazır olduğu için de, aldığınızda anında çeyizlik çantasına girebiliyor. Bir kadın için çeyizlik hazırlamak gerçekten çok önemlidir ve çoğu kadınlar bunu özenle yapmaktadır. Belki yıllar sonra evlenecek, belki de çok yakın bir zamanda, fakat çeyizlikler hem kadın hem de evin kadınları tarafından kadın için hazırlanan bir pakettir.

 

 

Ceyizlik-Yatak-Ortusu

 

 

Ceyizlik-Yatak-Ortusu-Yapilisi

Yasemin inoz gungor youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu