yandex metrica
Örgü Çanta Modelleri

En Güzel Örgü Çanta Modelleri (14 Model)

Bayanlar örgülerden,  motiflerden o kadar güzel çanta modelleri çıkarıyorlar ki en büyük tasarımcılara bile taş çıkarırlar. Çanta yapımında birbirinden farklı birçok malzeme kullanılmaktadır. Şeritler, taşlar, boncuklar, tüller sıkça kullanılan ürünlerdir.

El örgüsü çanta modelleri ve yapılışı

Örgü, desenli, motifli, orlon, püsküllü, fırfırlı çantalar en güzel örgü çanta modellerinden bazılarıdır.

Düz örgü ile harika çanta modelleri çıkarabilirsiniz. Modelin yapılışı şöyledir. 256 nolu ip ve 1184 nolu ip kullanılabilir.2 katlı iplik ve 1 katlı iplik birleştirilerek 3 katlı yapılır. Çanta 40 ilmek başlanır isteyen daha büyük ya da küçük yapılabilir.6 numara şiş kullanılır ve istenilen uzunlukta örülebilir. Biz 45 cm yaptık.

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-5

Motifli örgü çanta modelleri

Çanta sapı ve süslü fırfırı için 40 ilmek başlanır ve her ilmek birer artırılarak örülür.80 ilmeğe ulaşılır. Bir diğer sırada da ilmek birer artırılır ilmek 160 ilmeğe ulaşır. Çantanın sapı düz örülüp bitirilir. Örgü Çanta Modelleri.

En güzel örgü çantalardan biri de tığ ile yapılan modellerdir.1 nolu tığ kullanılarak 50 no dantel ip alınır. Her renk ip kullanılabilir. Astar, iplik, iri derili boncuk, sap için kordon kullanılan malzemelerdir. Dantel ipler 4 kat yapılarak 1 nolu tığ ile 6 zincir çekilir. Başka renk iplerle oluşturulan kare motifin üzeri isteğe göre işlenir. Motifler birbirine dikilerek kare veya dikdörtgen şekil verilebilir. İstediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. Çantanın saplarının dik durması için kordon koyulup üzeri iple örülür. Çantanızı boncuklarla süsleyebilirsiniz. Örgü Çanta Modelleri.

Renkli ve cıvıl cıvıl olmayı sevenler; çiçek motiflerini farklı konumlandırarak değişik formlarda güzel ve modern çantalar uygulayabilirsiniz. Çantalarınızın saplarını örebileceğiniz gibi hazır plastik, ahşap veya zincirlerden yapılabilir. Çantaların yanında örgülerden cüzdanlar, yastık kılıfları, puflar abiye çantalar, makyaj çantaları yapılabilir. Yaratıcılığınızı kullanarak siz de birbirinden güzel çantalar yapabilirsiniz.

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-14

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-12

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-10

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-6

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-11

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-7

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-3

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-8

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-9

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-2

En-Guzel-Orgu-Canta-Modelleri-4

Orgu-Canta-Modelleri

Diğer Örgü Modelleri makalelerimize ulaşmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Örgü ve Oya Aşk-ı Sofra youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu