Örgü Bere Modelleri

Örgü Bebek Şapka Modelleri Anlatımlı

Yazlık, kışlık, aksesuar amaçlı pek çok örgü bebek şapkası modeli vardır. Hayvan figürlerinin de sıkça kullanıldığı örgü bebek şapkaları eğlenceli,  dinamik, enerji bir hava sağlıyor. Örgü bilmeyen kadınların bu modellere bakıp iç çektiklerine emin olabilirsiniz. Bebeklerinizi hem soğuktan hem de sıcaktan koruyacak örgü modellerinden birini seçebilirsiniz.  Ajurlu yani delikli olan şapka modellerini merserize ipten ve açık renklerde örerseniz yaz için uygun şapkalar elde edebilirsiniz. Bunun yanında yünlü ipleri seçerek kışlık şapkalar yaparsınız. Kulakları soğuktan korumak için tasarlanan kulaklı şapkalar kış aylarının vazgeçilmezidir.

Şapka orta kısımdan başlanıyor. Nako babynin iplerini kullanabilirsiniz. Şapkanın büyüklüğüne göre trabzan sayısını ayarlıyoruz. Tığımıza aldığımı ipi biraz uzun bırakiyoruz. İstediğimiz uzunluğa göre de ipi çekiyoruz. Şapkamıza ortadan başladığımız için siz trabzanları yaptıkça şekli ortaya çıkacaktır. Aynı şekilde küçük dolgular yaparak şapkanıza göz motifleri işleyerek daha sevimli şapkalar örebilirsiniz. Bu model kış aylarında kullanabileceğiniz bere tarzı şapkadır.

Bir başka bebek şapkası örneği yazacak olursak; Bebek şapkası yapımında iki farklı renk kullanacağız. Öncelikli olarak sarı ipi ile altı tane zincir çekiyoruz. iki ucu birbiriyle birleştiriyoruz. Oluşan dairenin içini on adet sık iğne ile dolduruyoruz. Ardından tığımıza beyaz ipimizi alıp iki sıra seksen sekiz adet sık iğne yapacağız. Daha sonra sarı renkli ipimizle on sekiz sıra sık iğne örüp bitiriyoruz. Kulak yapmak için örgünün her iki tarafından on bir sıra ve on beş adet sık iğne örüp şapkamızı bitiriyoruz.

Yaptığınız bebek şapkalarından patikler, şal ve atkılar örebilirsiniz. Takım yaptığınız bu örgüler bebeğinize hem çok yakışacak hem de görenleri kıskandıracak. Hem kendinize hem de sevdiklerinizin bebeklerine örüp hediye edebilirsiniz.

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!