Örgü Şal Modelleri

Renkli Örgü Bayan Şal Modelleri

Siz de bir örgü tutkunuysanız ve bizim gibi birçok örgü ördüyseniz. Evinizde her renkten ve her çeşitten ip yumakları olduğuna eminiz. Hanımların genel özelliğidir. Arta kalan her şeyi çok iyi değerlendirmeyi biliriz. Bu gün sizlere arta kalan iplerinizle yapabileceğiniz (yoksa yeni alabilirsiniz)renkli örgü bayan şal modelleri yapılışını anlatacağım. Hem para harcamadan masrafsız şal sahibi olacaksınız hem de çok şık bir şala sahip olacaksınız.

Renkli halkalı şal yapımı

Şalımız için küçük halkalara ihtiyacımız var. Yüncülerde rahatlıkla bulabilirsiniz ve çok düşük bir fiyatı var. Aldığımız bu halkaların etrafını tığ yardımıyla örüp sık iğne yaparak etrafını örün. Renkli iplerinizle bütün halkalarınızı renk renk örün. Yaklaşık 200 tane halka gidiyor. Daha sonra belirlediğiniz tek bir renk ile (siyah ve gri güzel oluyor) zincirler örerek bütün halkaları birleştiriyorsunuz. İstediğiniz uzunlukta üçgen formda tamamlıyorsunuz. Renkli örgü şalınızın uçlarına renkli iplerinizden püsküller yapabilirsiniz.

Kareli renkli şal yapımı:

Kalan iplerinizi kullanabileceğiniz yeni bir örnek sizlere. Her renk ipinizi yanınıza alın. Yirmi ilmek ile örmeye başlıyoruz. Yirminci sıranın bitiminde farklı bir renge geçilir. Bu şekilde yirmi farklı renkten yirmi kare oluşmuş oluyor. Bu şekilde beş sütun örgü örüyoruz. Sütun şeklinde örülen örgüler beş zincir çekilerek üç sık iğne ile birleştiriliyor. İsterseniz her renk bölümün üstüne çiçek motifleri, yaprak gibi işlemeler yapabilirsiniz.

Çiçek motifli Şal Örneği:

Şalınızın uzunluğuna göre zincir çekin. Zinciri birleştirip halka örün ve ilmeği uzun çekerek örün. İlmekleri ikili toplayıp iki zincir çekip yuvarlayın. Yuvarlak olarak ördüğünüz kısmın etrafını zincir çekerek kare hale getirin. Oluşan çiçeklerin kenarlarını zincir çekerek birbirine birleştirin. Kullanıma uygun uzunluğa gelince iki yanına saçaklarını yapın.

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!