yandex metrica
Örgü Bere Modelleri

Örgü Bebek Şapka Modelleri

Belki de en çok bebekler için örülür şapkalar. Hassas ciltlere sahip bebeklerin her zaman korunması için şapkalar vazgeçilmezdir. Önceleri daha sade modeller vardı. Şimdi ise bunu da mı yapmışlar diyerek hayretler içinde kaldığımız şapka modelleri var. Sizler de ister bizim verdiğimiz bebek şapkası modellerini kullanın. İsterseniz kendiniz tasarlayın. Bebeklerinizden ilham alarak yapabileceğiniz binlerce örgü bebek şapka modelleri oluşacaktır diye düşünüyorum.

El örgüsü bebek şapka modelleri

Sizler için bu gün Mickey ve Minnie şapka modelinin yapılışını anlatacağım.

Mickey yapmak için siyah ve kırmızı Minnie yapmak için de pembe ve siyah iplere ihtiyacımız var. Süslemek için düğmeler alabilirsiniz. Şiş kullanarak örülen bu şapka modelleri de oldukça basittir.

Bebek şapka örnekleri

Üç buçuk kalınlığında şiş kullanacağız. Kırmızı veya pembe renk ip ile atmış ilmek atarak örmeye başlıyoruz. İki düz iki ters yaparak selanik modeli örüyoruz. Örgü boyu  beş altı santime ulaşınca siyah renkli ipimizle örmeye devam ediyoruz. Şapkamız istenilen uzunluğa geldiğinde tepeden büzdürerek bitiriyoruz. Mickey yapmak için siyah ipten iki tane yuvarlak selanik model örüyoruz. Tığ yardımıyla kulak olarak takıyoruz. Aynı zamanda düğmeleri göz olarak kullanacağız. mini yapmak için de pembe ipten selanik model on santim dikdörtgen örüyoruz. Bu örgüyü tığ ile ortadan büzerek dikiyoruz. Fiyonk şeklini alan örgüyü şapkanın yan tarafına dikiyoruz. Örgü Bebek Şapka Modelleri.

Sade bir bebek şapkası isteyenler için de çok basit bir modelimiz var. Örgü Bebek Şapka Modelleri.

Bebek şapka modelleri anlatımlı

Yine üç buçuk kalınlığında şiş ile atmış ilmek başlıyoruz. Bir ters bir düz örerek yaklaşık üç santim kadar lastik örüyoruz. Lastik örme işleminin ardından düz örgüye geçiyoruz. Dilerseniz beş sıra ördükten sonra üç sıra kalınlığında bir renk katabilirsiniz araya. İstemezseniz  şapka boyu yeterli oluncaya kadar tek renk örün. Şapka bitiminde büzdürüp ilmekleri kesin.

Bebek-Orgu-Sapka-Modelleri

 

Bebek-Sapka-Modelleri1

 

Fiyonklu-Sapka-Modelleri

Kedi-Modelleri-Bebek-Sapkasi-Modelleri-

Bebekler-Icin-Orgu-Sapka-Modelleri

Degisik-Orgudegisik-Orgu-Bebek-Sapka-Modelleri--Bebek-Sapka-Modelleri-

El-Orgusu-Cocuk-Ve-Bebek-Sapka-Modelleri-

Orgu-Bebek-Sapkalari-

Orgu-Bebek-Sapkalari-Modelleri

Orgu-Bebek-Sapkasi-Modelleri

Gülümseten Marifetler youtube kanalında örnek

videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu