yandex metrica
Örgü Kazak Modelleri

Bebek İçin V Yaka Süveter Örme

Örgü ile bebekler için birçok güzel parça elde edilebilir. Bunlardan bazıları sizi biraz daha zorlayacak ve bilgi gerektiren örgülerken bazıları yapımı daha kolay ve örgüye yeni başlayanların dahi altından kolaylıkla kalkabileceği modellerdir. Bu tarz uygulanışı basit aynı zamanda da işlevsel olan seçeneklerin başında, süveter modelleri gelmektedir. Süveterler aynı zamanda bebekler için kullanımı kolay olan parçalardır. Bebekler durumları ve yapıları gereği çok kolay üşüyebilir veya terleyebilirler bu nedenle bir annenin bebek bakım çantasında her zaman bir süvetere ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Aynı zamanda öreceğiniz rengârenk süveterler ile yeni doğum yapacak olan tanıdıklarınıza da güzel bir hediye sunmanız mümkündür denilebilir.

 

Anlatimli-Suveter-Yapim

Süveter Nasıl Örülür?

 

Süveter örecek olunduğunda, iki aşamanın yerine getirilmesi gerekir. Yani bir bebek süveteri iki parçadan oluşmaktadır. Ön ve arka parçaları ördüğünüz takdirde birleştirerek bir süveter elde etmeniz mümkündür. Arka parçanın örülmesi herhangi bir detay veya girinti içermediğinden daha da kolaydır. Süveter örülmesi genel olarak kolay bir modeldir.

 

Bebek-Iciin-V-Yaka-Suveter-Orme

 

Süveterin Arka Parçası Nasıl Örülür?

Bebek İçin V Yaka Süveter Örme

Arka parçaya istenilen sayıda ilmek ile başlanabilir. Bu noktada bebeğin vücut ölçüleri dikkate alınmalıdır. Süveterin bel bölümüne gelecek olan kısımda desende farklılık gösterilmelidir. Selanik veya iki düz iki ters yani lastik örgüden oluşturulacak bu kısım süveterin daha düzgün bir duruşu olmasını ve rahat kullanımını sağlayacaktır. Sonrasında istenilen örgüye kol oyuntuları açılarak devam edilir.

 

Bebek-Icin-Suveter-Yapimi

 

V Yaka Süveter Nasıl Örülür?

Bebek İçin V Yaka Süveter Örme

Süveterin ön kısmına gelindiğinde, belirtildiği şekilde süvetere bir lastik kısmı örülmelidir. Bu kısım olmaz ise süveteriniz toplanma yapabilir ve şekil bozukluğu oluşabilir. Bu nedenle lastik kısmı dikkat ile örülmelidir. Sonrasında ön kısım örülür ve yaka açıklığı bırakılır kol oyuntuları da tamamlanarak süveterin ön kısmını oluşturacak örgü bitirilir.

 

Kolay-V-Yaka-Suveter-Modeli

 

Süveteri Oluşturan Parçaların Birbirine Dikilmesi

Bebek İçin V Yaka Süveter Örme

İki parçanın da örülmesi tamamlandıktan sonra, sıra parçaların birbirine dikilerek süveterin oluşturulmasına gelir. Örgüde kullanılan temel renk ile parçalar birbirine dikilir. Sonrasında, gerekli süslemeler eklenebilir. Örneğin, figürlü düğmeler ile süveterin omuz veya yaka kısımlarına küçük detaylar eklemek mümkündür.

Sac-Orgu-Erkek-Suveter

 

Bebek-Icin-V-Yaka-Suveter-Orme
Bebek İçin V Yaka Süveter Örme

Degisik-Bebek-Orgu-Suveter

Basit-Orgu-V-Yaka-Suveter

bebek örgü youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu