Örgü Battaniye Modelleri

Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Bugünkü yazımızda sizler için bebek battaniyesi nasıl örülür konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Annelik süreci dünyanın en tatlı heyecanlarından birinin yaşandığı zaman dilimidir. Öncellikle ilk kez annelik duygusunu tadacak olan anne adayları, bebeklerini kucaklarına almayı beklerken her şeyin en iyisi olması içi uğraşırlar. Aynı zamanda örgü işlerine de her zamankinden daha çok önem vermeye başlarlar. Birçok kazak, süveter ve patik modeline ek olarak, örgü ile bir bebek battaniyesi ortaya çıkarmak da hem değişik hem de alternatif bir seçenek olabilmektedir. Bebek battaniyesi, aynı zamanda bebek bekleyen dostlarınız için de güzel bir hediye seçeneğidir.  Ancak oldukça uğraşlı olduğu da bir gerçektir.

Bebek Battaniyesi Modelleri

Giyilen Bebek Battaniyesinin Örülmesi

Giyilebilir bebek battaniyesi farklı ve kullanımı kolay bir ürün olması nedeni ile anne adaylarının işini kolaylaştıracaktır. Kare şekilde örülen bebek battaniyesinin iki parçadan oluşacaktır. Tıpkı panço örülmesinde olduğu gibi, üçgen iki parça örülmeye başlanır ve tamamlanır. Sonrasında, bu iki parça bir kare oluşturacak şekilde iki ucundan örülmeye başlanır. Orta kısma gelindiğinde bebeğin başının geçebileceği büyüklükte bir boşluk bırakılmalıdır. Bu açılık ister dire o şekilde bırakılabilir, istenirse ise bir kapüşon eklenerek model daha da farklı bir hale getirilebilir.

Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür

Ponponlu Battaniye Örülmesi

Ponpon yapımı hem kolay, hem de şık görüntülü bir aksesuardır. Sade bir bebek battaniyesi örülse dahi, ponponlar iğle çok modern ve şık bir görüntü elde edilebilmesi mümkündür. İstenilen büyüklüğe göre ilmek atılarak başlanan bebek battaniyesi, istenilen uzunluğa geldiğinde bitirilir. Battaniye bitirildikten sonra, etrafı istenen sayıda ve boyutta ponponlar ile süslenir. İsterse bebek pembesi ve bebek mavisi gibi çocuklarla özdeşlemiş renkler kullanılabileceği gibi, daha farklı renk seçenekleri de tercih edilebilir.

Bebek Battaniyesi Yapımı

Piramit Örgü İle Bebek Battaniyesi Örülmesi

Piramit örgü şık ve kolay uygulanabilir bir desendir. Ancak dikkatli olunması gerekir. Sadece düz ve ters örgüden oluşan desen, bebek battaniyeleri için hem şık hem de farklı ve güzel bir seçenektir. Piramit deseni 14 ilmek artı 1 ilmek ile başlanan 18 aşamadan oluşan bir örgü yöntemi olarak bilinir, kolayca uygulanır niteliktedir.

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!