yandex metrica
Diğer Modeller
Trend

Bohça Dantel Modelleri

Bohça Dantel modelleri, Türk kültürünün geçmişten günümüze uzanan eserleridir. El emeği, göz nuru olan örgü modelleri arasında en nostaljik olan danteller özellikle kadınların ilgi alanına girmektedir. Evlerimizi ve çeyizlerimizi dantel modelleri süslemektedir.

Dantel Örnekleri

Çok uzun yıllardan beri süregelen genç kızların çeyizleri evleneceği güne kadar özenle hazırlanmaktadır ve sergilenmektedir. Bir bakımdan çeyizlerdeki danteller genç kızın ve ailesinin yeteneğini temsil eder. Birbirinden görüp beğenilen danteller için genelde komşular birbirlerine dantel örgü modellerine örnekler çıkartırlar. İşte bu çeyizlerin olmazsa olmazı dantel modelleri günümüzde birçok yerde kullanılmaktadır. Havlular, perdeler, peçeteler, pikeler, oda takımları ve tülbentlere dantel kenarları yapılır.

Çok güzel bir görünüme sahip olur. Kadınların hobisi hale gelen dantel örgü modellerinde en çok tığ işine rağbet vardır.

Bohça-Dantel Modelleri-7

Evlenme çağı gelen kızlarımızın damat tarafına hediye edeceği bohçalar en önemli geleneklerimizdendir. Dantel modelleri, bohça kenarlarını süslemektedir. Gelinlik kızlar boş vakitlerinde örgü modelleri araştırmaktadır fakat karar vermek hiç de kolay değildir. Çeşit çeşit bohça dantel örgü modeli bulunmaktır.

Kolay Dantel Modelleri

Sizin de zorlanmadan evinizde otururken kızınızın çeyizinde kullanacağınız bohça için dantel örgü modellerine örnekler bulunmaktadır. Hem göz kamaştırır, hem de harika motiflerle görenlerin ilgisini çekecektir. Dantel kenarlarında en çok çiçek motifleri ilgi görmektedir. Gül, lale ve papatya motifleri bunlara örnek verilebilir.

Bohça-Dantel Modelleri-13

Bohçalarda kullanılan örgü modelleri pul ve boncuklarla da süslendiğinde veya kenarlarına kurdele işlendiğinde göze daha çok hitap ediyor. Dantel örgü modellerinde en çok tercih edilen iplik rengi beyazdır. Fakat son yıllarda renkli iplikler de kullanılmaya başlanmıştır.

Genellikle sadelikten yana olan kızlar beyaz ip tercih ederken, süsü sevenler ise simli iplere yöneliyor. Fazlasıyla zahmet verilen iğne oyası da mükemmel bir görüntüye sahiptir ve damat bohçalarında tercih edilmektedir. Örgü örmeye yeni başlıyorsanız tığ ile başlamanızı tavsiye ederim. Kendinizi geliştirdikten sonra iğne oyası modellerine yönelebilirsiniz. Bohçanızda şık bir görünüm elde etmek sizin emeğinize ve zevkinize kalmış durumda.

Bohca-Dantel-Modelleri-12

Bohça-Dantel Modelleri-3

Bohça-Dantel Modelleri-4

Zarif Dantel Modelleri

Özellikle kış aylarında çayınızı yudumlarken dantel örgü modellerine örnekleri inceleyebilirsiniz. Eminim, heyecanlanıp dantel modellerini denemeye başlayacaksınız.

Bohça-Dantel Modelleri-5

Bohça-Dantel Modelleri-6

Bohça-Dantel Modelleri-8

Bohça-Dantel Modelleri-9

Bohça-Dantel Modelleri-10

Bohça-Dantel Modelleri-11

Bohça-Dantel Modelleri-15

Bohça-Dantel Modelleri-16

Bohça-Dantel Modelleri-17

Bohça-Dantel Modelleri-18

Bohça-Dantel Modelleri-19

Bohça-Dantel Modelleri-20

Dikişi Sev Youtube kanalında yer alan videoyu izleyerek sizlerde Bohça dantel modelleri yapabilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu