Dantel Örnekleri

Dantel Yatak Örtüsü Anlatımlı Yapılışı

Hepimiz hatırlarız, daha önce kızlarımızın çeyizlerinin olmazsa olmazları arasında yer alan ve yeni modeller çıktıkça unutulmaya yüz tutmuş olan dantel yatak örtüleri kullanımı, son zamanlarda tekrar moda haline gelmeye başladı. Pek çok kadın yatak odalarını güzelleştirmek için dantel yatak örtülerine sahip olmak için birbirinden örnekler alırlardı. Peki bu dantel yatak örtülerini evde nasıl yapabiliriz? Kendiniz de evinizde dantel yatak örtüleri hazırlayabilir hatta bunu iş haline getirerek evinizin bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.

Dantel Yatak Örtüsü Anlatımlı Yapılışı;

Kendinizin ürettiği dantel yatak örtülerini yapabilmek için istediğiniz renkte ipler ve tığ alarak başlayabilirsiniz. 1000 gr. ipi ve tığı malzemeleriniz arasına koyduktan sonra;

Yatak örtüsünün motifleri için 10 adet zincir çekerek ve üzerine 8 basit birit yaparak başlayabilirsiniz.

İkinci sıra dolgusunu yaparken 7 doldu arasına 2 zincir çekin, üçüncü sırada dolguların üzerlerine 4’lü dolgu yaparak bir kerede çekin.

Zincirlerin üzerlerine 2 adet basit birit yaparak; diğer sıralarda ise arttırılan sık iğneleri beşinci sırada tplayarak 8 adet yaprak ile tamamlayacağız.

Yapmış olduğunuz yaprakların arasına basit kafes zincir ve dolgularla son sıraya kadar gelelim.

Dantel yatak örtüsü yapılışını bağlamında son olarak ise köşelere yapılan zincirin üzerine ise sık iğnelerle işleyerek motifi tamamlayacağız; üç kenarına yapmış olduğumuz kenar oyası ile örtümüzü tamamlayabiliriz.

Sizlere örnek olması açısından aşağıdaki galerimizi kullanarak diğer modelleri görebilirsiniz.

 

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!