yandex metrica
Diğer Modeller

Dantelden Masa Örtüsü Yapımı

Masalar için eskiden beri önemli bir detay vardır; o da üzerine konulan örtüler. Çünkü masaların hem temiz tutulması hem de güzel görünmesi gerekir. Bunun için de özellikle kadınlar masaları için birbirinden farklı masa örtüleri satın alır ya da dantelden masa örtüsü yapımı öğrenip kendileri örerler. Örgü modelleri bu yüzden kadınlar için çok önemlidir. Gelen misafirlere de örtüler üzerinde ikramlar sunmak için birbirinden farklı masa örtüleri yapmaktadırlar.

Tek parça dantel masa örtüsü modelleri

Dantelden masa örtüsü yapımı öğrenmek isteyenlere oldukça şık görünümlü örnekler sunuyoruz. Örnekleri inceleyerek kendi masalarınız için birbirinden şık dantelden masa örtüsü yapımı tasarlayabilirsiniz.

Dantel-Masa-Örtüsü

Gül şekilleriyle oluşturulmuş örgü modellerine örnek olarak bu modeli yapmayı deneyebilirsiniz. Her detayını iyice inceleyerek yapabilirsiniz. Dantel örgü modelinin öncelikle orta bölümünü yapmalısınız. Daha sonra da masa kenarı örgü modelleri arasından olan etrafı sarılmış kare ve yuvarlak desenli modeli yapıp ilk örgünüze eklemesini yapmalısınız. Beyaz renk ile yapabilirsiniz, isterseniz özellikle gülleri farklı renklerde örerek renklilik katabilirsiniz. Bu dantel masa örtüsü evinize önemli bir şıklık katacaktır. Gül desenli dantel modelleri birçok kadının gözdesidir. Hemen hemen herkesin evinde bulunur. Eğer siz hala sahip değilseniz bir an önce güllerden oluşturulmuş masa örtüleri örebilirsiniz.

Tığ işi yuvarlak masa örtüsü modelleri

Tek tek öreceğiniz çiçek desenlerini en sonda ipler geniş şekilde bırakılarak birleştireceksiniz. Oldukça kibar bir görünüm oluşturan bu dantelden yapılmış masa örtüsüne misafirleriniz de hayran kalacak. Vakit kaybetmeden bu modeli örmeye başlamalı ve masanıza istediğiniz şekilde koymalısınız. Bu masa örtüsü özellikle kahve veya çay ikramlarınızda oldukça şık bir görüntü sergileyecektir.

Dantelli-Ortu

Büyük ve farklı bir desenden oluşturulan masa örtüsü modeli merak ediyorsanız, bu örnekteki masa örtüsünü deneyebilirsiniz. İsterseniz örnekteki gibi masanızın yarısını kaplayacak şekilde yapabilir, isterseniz de tamamen kaplayacak şekilde daha uzun modelde örebilirsiniz. Örgünün ilk başta ortasındaki en küçük çiçek modellerini yapmalısınız. Daha sonra büyük desenleri örerek devam etmeli en sonda da kare şeklinde örülmüş parçalarla birleştirmelisiniz. Masa örtünüzün üzerine çiçekli bir vazo koyarak şıklılığını tamamlayabilirsiniz. Yemek zamanlarında örtüyü kaldırmanız örgülü modelin daha elverişli kullanılmasını sağlayacaktır.

Dantel-Masa-Örtüsü-1

Dantel-Masa-Örtüsü-2

Dantel-Masa-Örtüsü-3

Dantel-Masa-Örtüsü-4

Dantel-Masa-Örtüsü-5

Dantel-Masa-Örtüsü-6

Dantel-Masa-Örtüsü-7

Dantel-Masa-Örtüsü-8

Dantel-Masa-Örtüsü-9

Dantel-Masa-Örtüsü-10

Dantel-Masa-Örtüsü-11

Dantel-Masa-Örtüsü-12

Dantel-Masa-Örtüsü-13

Dantel-Masa-Örtüsü-14

Dantel-Masa-Örtüsü-16

Dantel-Masa-Örtüsü-17

Dantel-Masa-Örtüsü-18

 

 

 

Hobilerim Örgü youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu