yandex metrica
Diğer Modeller

En Beğenilen 5 Yün Örgü Modeli

En Beğenilen 5 Yün Örgü Modeli

Örgü örmek kadınlar arasında uzun yıllardır devam eden yaygın bir uygulamadır. Günlük yorgunluktan ya da stresten kurtulmak adına her birey neredeyse vakit buldukça örgü örmeyi hobi haline getirmiş durumdadır. Çalışan kadınların bile kendilerini rahatlatmak adına tercih ettikleri örgü örme şekilleri ortaya renkli  görüntülerin ve çeşitlerine çıkmasına yardımcı olmaktadır. Örgü modelleri bu sayede oldukça çeşitli ve farklı modellerde çoğalmaya devam etmektedir. Sizler için en beğenilen 5 yün örgü modeli belirledik.

Değişik örgü modelleri

Yün Çoraplar

Yün örgü modelleri arasında hem en pratik olanları hem de bireyler tarafından en çok tercih edilenleri patikler ya da çoraplardır. Özellikle kış aylarında hem sıcak tutan hem de şık ve cıvıltılı duran yün çoraplar kadınların vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır.

Yün işleri, örgü modelleri

Sıcacık Yün Kazaklar

Yine kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan yün kazaklar en çok beğenilen örgü modelleri arasında yer almaktadır. özellikle havası daha çok şehirlerde yaşayan bireylerin üzerinden çıkaramadıkları yün kazaklar hem soğuktan korumakta hem de yumuşacık bir his vermektedir.

Bebekler İçin Yün Şapka Ve Patikler

Yün örgüler arasında elbette ki bebekler içinde aksesuarlar bulunmaktadır. bebekler için en çok tercih edilen yün örgü modelleri ise şapkalar ve patikler olarak bilinmektedir. Birbirinden farlı renk ve modelde patik ve şapkalar aynı zamanda uzun süre kullanılabilecek dayanıklı ürünlerdir.

Bebek-Örgü-Şapka-Atkı-Modeli

Kadınların Vazgeçilmezi Yün Şapkaları

Yün örgü denilince akla ilk gelen parça şapkalardır. Kış ve soğuk havalar boyunca rengarenk ve farklı modeller de giyilebilecek olan yün şapkalar günümüzde kadınların yanı sıra genç kızlar tarafından da kullanılan oldukça popüler aksesuarlar arasındadır. Yün bere modasının da günümüzde artması ile birlikte soğuk havalarda bereler hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir.

Yeni öğrenenler için kolay örgü modelleri

Bebek-Örgü-Hırka-Modeli

Yumuşak Yün Hırkaları

Son olarak yün modeller arasında en çok kullanılanlardan birisi de yün hırkalar olarak bilinmektedir. Cepken şeklinde ya da uzun modellerde tercih edilen yün hırkalar yalnızca kış aylarında değil sonbaharda da rahatça kullanılabilecek parçalar olup, yün örgüler arasında kadınlar tarafından en çok kullanılan parçalardan birisi olarak bilinmektedir.

Kışlık-Bayan-Örgü-Hırka

Kışlık-Bayan-Örgü-Kazak

Örgü-Atkı

Gönülden Örgüler youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu