Diğer Modeller

Farklı Bebek Örgü Modelleri

Kış bebekleri için harika örgü modelleri bulabileceğiniz bir sayfa hazırladık sizler için. Sadece anneler için değil elbette, bebek hazırlıklarıyla meşgul olan anneleri sevindirmek için anneanneler, teyzeler, halalar da iş başına koyulabilir. Bebeklerinizi hem sıcak tutacak hem de şık gösterecek bebek örgü modelleri örneğimizi aşağıda inceleyebilirsiniz.

Kız ve erkek bebek için sadece renk ayrımı yapabileceğiniz bu modeli seçmenizdeki en önemli faktör bu bebek yelek modeli nin yapılışının çok kolay olması. Tek parça olarak öreceğiniz bu yeleği önce arka kısımdan başlayarak örüyoruz. 70 ilmekle başlayıp 10 sıra horoşa örüyorsunuz.  Horoşa örneği için bir küçük hatırlatma yapalım isterseniz. Öncelikle klasik lastik örüyorsunuz iki ters bir düz olarak.

 

Örgünün düz yüzünden iki ters bir düz örüyoruz ki horoşanın arasına bir ilmek yerleştirmiş olalım. Arka yüze geldiğiniz de ise bütün ilmekleri düz örüyorsunuz ve horoşa örneği çıkmış oluyor. Şimdi yeleğe geri dönelim. Taban kısım olarak 10 sıra horoşa ki bu 5 horoşa demek oluyor, yapıyoruz. Kenarlardaki horoşalar 8 ilmek olarak örülecek. Bebeğinizin boyuna kadar gelince örgüyü 20-25-20 şeklinde üç parçaya ayırarak örgüyü tamamlayabilirsiniz.

Örneği daha iyi anlamak için resimleri büyüterek inceleyebilirsiniz. Eğer kız bebek bekliyorsanız renk seçimlerinde yine pembeden vazgeçmeyebilirsiniz elbette ama bu senenin renkleri olan beyaz ve hardalı da renk olarak seçebilirsiniz. Bahsettiğimiz renkler erkek bebek için de uygun olacaktır. Artık erkek bebeğe sadece mavi kız bebeğe sadece pembe rengi düşünmek biraz demode bir yaklaşım oldu diyebiliriz. Kız bebek için de erkek bebek için de her rengi düşünebilirsiniz. Huzur verici soft renkleri tercih etmeniz hem sizi hem bebeğinizi mutlu edecektir.

beben-orgusu

Bebek yelek örneği tercihinizi bahsettiğim örnekten yana kullanırsanız, yün seçiminizi değiştirdiğiniz taktirde sadece kış bebekleri için değil yaz bebekleri içinde ince tiril tiril eğlenceli yelekler örebilirsiniz. Yeleklere aksesuar olarak mini cepler ya da ponpondan kol kenarları da yapabilirsiniz. Soğuk kış günlerinde, sıcak yaz günlerinde minik bebeğinizi sıcacık tutacak bu yeleği örmeyi düşünürseniz eğer, bize de bir fotoğrafını çekip yollarsanız mutlu oluruz. Size küçük bir tavsiye: yeni doğan bebek için yapacağınız bu yeleği ilerde saklamak isteyebilir; çocuğunuz büyüdüğünde ona hediye edeceğiniz bir hatıra olarak ta muhafaza edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!