Örgü Yelek Modelleri

Trend Bayan Örgü Yelekleri

Örgü yelekle tanışıklığımız bebeklik dönemimize kadar uzanır. Rengârenk, cicili bicili yelekler ısıtır içimizi o zamandan beri. Kışlık yün yelekler sıcaklık ve yumuşaklığıyla sizi sarıp sarmalarken; mevsimlik olarak örülen yelekler zarif ve ince görünümüyle aksesuar olarak da tercih edilir.

Bayanların Gözdesi Tığ İşi Örgü Yelekler!

Bayan örgü yelekleri, tercihe göre tığ veya şiş işi örgü türleriyle oluşturulabilir. Tığ işi örgü yelekler, şiş ile örülen yeleklere göre (ağırlıklı olarak merserize ip kullanıldığı için)  daha ince olup bahar aylarında kullanılmaya uygundur. Giyilmediği zamanlarda elde veya çantada taşıması şiş örgüsü ile örülen yeleklere göre daha kolay olan bu yelekler, zarif duruşuyla hanımların da en çok tercih ettiği modellerin başında gelir.

petrol-mavisi-orgu-yelek

Genellikle motifli modellerin tercih edildiği tığ işi örgü yelekler, modele göre çeşitli büyüklüklerdeki motiflerin birbirine eklemesiyle hazırlanır. Farklı kalınlıklardaki tığlar ve bu tığların kalınlıklarına göre kullanılan ipler ile örülen yelek modelleri boyutlarına göre ise, uzun, kısa, normal boyda olmak üzere, farklılık gösterir. Ayrıca bu zarif yelekleri ördükten sonra çeşitli boncuk ve pullarla süsleyebilmeniz de mümkündür.

Klasik Mi Spor Mu?

Hazırlarından ziyade el örgüsünün daha çok tercih edildiği şiş işi örgü yelek modelleri, çeşitli desen ve modelleriyle de göz doldurmakta. Örülmesinde ağırlıklı olarak yün iplikler kullanıldığı için sıcak dokusuyla daha çok soğuk havalarda giyilmesi tercih edilmektedir. Bedene göre farklı boyutlarda örebileceğiniz bu yelekleri, giyim tarzınıza göre klasik veya spor tarzda hazırlamanız da mümkündür. Yeleğin baş kısmına ekleyeceğiniz yaka, tarza göre dikeceğiniz düğmeler veya fermuar, kapüşon ve yeleklerin ön kısmına ekleyeceğiniz cepler yeleğin tarzını belirlemenize yardımcı olacaktır.

tig-isli-yelek-modelleri

Minik saç örgüsü ve delikli ajur modelleri, son zamanlarda en çok kullanılan şiş işi örgü yelek modellerinin başında gelir. Bu örneklere bayan örgü yeleklerinde yer verebileceğiniz gibi, örnekleri farklı renk ve kalınlıktaki iplerle çeşitlendirerek bebek ve çocuk yeleklerinde de kullanabilirsiniz.

İster Çeyizlik İster Günlük!

Gelin, kaynana, anne yelekleri olarak türleri de bulunan örgü yeleklere, günümüzde sadece günlük giymek için değil çeyizlerde de yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!