Örgü Patik Modelleri

Örgü Bebek Patik Modelleri Anlatımlı

Merhaba hanımlar;

Şişle bebek patik modelleri yapılışları

Bugün sizlerle beraber örgü bebek patiği modellerinin anlatımını yapacağız. Aşağıdaki anlatım ile birlikte sizlerde örgü bebek patik modellerinden istediğinizi yapabilirsiniz. Örgü Bebek Patik Modelleri Anlatımlı

Yeni doğan bebek patik modelleri

Örgü Bebek Patiği Yapılışı;

  • Örgü bebek patiğimiz için tabandan başlıyoruz. 15 zincir çekerek üzerine trabzan örüyoruz. Yanlarından arttırarak 3 sıra trabzan örmeye devam ediyoruz.
  • Devam edecek olursak 1 sıra artmadan trabzan örüyoruz.
  • Renkli bir örgü patiği yapabilmek için 6 zincir çekerek bir yuva yapın ve içerisine 7 trabzan ile doldurun.
  • Daha sonra 8 zincir çekerek, üzerine 1 sık iğne 22’li trabzan, 1 adet 3’lü trabzan 2 adet 2’li trabzan ve 1 sık iğne örerek bu şekilde 7 yaprak oluşturun.
  • Beyaz ipimizi kullanarak yapraklarını sık iğne ile konturlayarak yaprağın uç kısmını patiği burun kısmına ekliyoruz. Yine böyle yaparak 7 yaprağı tamamlayın.
  • Son kısımda arka kısmına 2 sıra trabzan örerek 2 sıra da delik örün. Üzerine istediğiniz şekilde oya yaparak süslemeler yapabilirsiniz. Örgü Bebek Patik Modelleri Anlatımlı

Yukarıdaki anlatımı yaparak, aşağıda sizler için galeri şekilde hazırlamış olduğumuz örneklerden seçmeler yaparak değişik örgü bebek patiği modelleri de yapabilirsiniz.

Bebe Örgü Sepetim Fulya Karslıoğlu youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu