Örgü Patik Modelleri

Örgü Bebek Patik Modelleri Anlatımlı

Merhaba hanımlar;

Bugün sizlerle beraber örgü bebek patiği modellerinin anlatımını yapacağız. Aşağıdaki anlatım ile birlikte sizlerde örgü bebek patik modellerinden istediğinizi yapabilirsiniz.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı;

  • Örgü bebek patiğimiz için tabandan başlıyoruz. 15 zincir çekerek üzerine trabzan örüyoruz. Yanlarından arttırarak 3 sıra trabzan örmeye devam ediyoruz.
  • Devam edecek olursak 1 sıra artmadan trabzan örüyoruz.
  • Renkli bir örgü patiği yapabilmek için 6 zincir çekerek bir yuva yapın ve içerisine 7 trabzan ile doldurun.
  • Daha sonra 8 zincir çekerek, üzerine 1 sık iğne 22’li trabzan, 1 adet 3’lü trabzan 2 adet 2’li trabzan ve 1 sık iğne örerek bu şekilde 7 yaprak oluşturun.
  • Beyaz ipimizi kullanarak yapraklarını sık iğne ile konturlayarak yaprağın uç kısmını patiği burun kısmına ekliyoruz. Yine böyle yaparak 7 yaprağı tamamlayın.
  • Son kısımda arka kısmına 2 sıra trabzan örerek 2 sıra da delik örün. Üzerine istediğiniz şekilde oya yaparak süslemeler yapabilirsiniz.

Yukarıdaki anlatımı yaparak, aşağıda sizler için galeri şekilde hazırlamış olduğumuz örneklerden seçmeler yaparak değişik örgü bebek patiği modelleri de yapabilirsiniz.

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!