Örgü Atkı Modelleri

Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?

Soğuk kış günlerinde boynunuzu sıcak tutacak ve sizleri hastalanmaktan korumaya yardımcı olabilecek olan örgü boyunlukların nasıl örüleceğini anlatacağız.

Hem bayanların hem de bayların kullanabilecekleri ve ayrıca şık ve renk seçeneği çok fazla olan örgü boyunluk için ihtiyaç duyacağınız malzemeler ip ve tığ ya da şiş. Dilerseniz örgü boyunluğu tığ ile dilerseniz şiş ile örebilirsiniz. Bu yazıda sizlere her iki teknikten de bahsedeceğim. Dilediğiniz renkte ipi aldıktan sonra işe koyulabilirsiniz.

İlk olarak tığ ile örgü boyunluk nasıl örülür kısmına değineceğiz. 5 numara tığınızı ve ipinizi aldıktan sonra iki ilmekle başlayacaksınız ve daha sonra ilk ilmeğe batacaksınız, bu işlemi 200 ilmek olana kadar tekrar etmelisiniz. 200 ilmeği tamamladıktan sonra 15 sıra örmelisiniz. 15 sıra ördükten sonra tersten iki ucu, tığ yardımı ile birleştiriyoruz. Birleştirme işlemi bittikten sonra düzgün bir şekilde iç içe geçiriyoruz.

Başvurabileceğiniz ikinci bir yöntem ise şişle örgü boyunluk örme yöntemidir. İhtiyacınız 10 numara bir şiş ve ip. İl olarak 20 ilmek çekerek başlıyorsunuz işe.  Daha sonra dilediğiniz uzunlukta örüyorsunuz ve en son tığla örmede olduğu gibi iki ucu birleştirerek işlemi bitiriyorsunuz. Burada dilerseniz birden fazla renkte ipi, aynı yöntemi kullanarak örgünüz için kullanabilirsiniz.  Ayrıca daha ince bir örgü istiyorsanız daha küçük numaralı bir şiş kullanabilirsiniz ancak bunu yapacaksanız ilmek sayısını biraz (5-6) artırmanız gerektiğini unutmayın.


İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!