Örgü Atkı Modelleri

Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?

Soğuk kış günlerinde boynunuzu sıcak tutacak ve sizleri hastalanmaktan korumaya yardımcı olabilecek olan örgü boyunlukların nasıl örüleceğini anlatacağız. Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?

Boyunluk örgü modelleri

Hem bayanların hem de bayların kullanabilecekleri ve ayrıca şık ve renk seçeneği çok fazla olan örgü boyunluk için ihtiyaç duyacağınız malzemeler ip ve tığ ya da şiş. Dilerseniz örgü boyunluğu tığ ile dilerseniz şiş ile örebilirsiniz. Bu yazıda sizlere her iki teknikten de bahsedeceğim. Dilediğiniz renkte ipi aldıktan sonra işe koyulabilirsiniz.

Kolay boyunluk ya

İlgili Makaleler

İlk olarak tığ ile örgü boyunluk nasıl yapılır? kısmına değineceğiz. 5 numara tığınızı ve ipinizi aldıktan sonra iki ilmekle başlayacaksınız ve daha sonra ilk ilmeğe batacaksınız, bu işlemi 200 ilmek olana kadar tekrar etmelisiniz. 200 ilmeği tamamladıktan sonra 15 sıra örmelisiniz. 15 sıra ördükten sonra tersten iki ucu, tığ yardımı ile birleştiriyoruz. Birleştirme işlemi bittikten sonra düzgün bir şekilde iç içe geçiriyoruz.

Kolay boyunluk yapımı

Başvurabileceğiniz ikinci bir yöntem ise şişle örgü boyunluk örme yöntemidir. İhtiyacınız 10 numara bir şiş ve ip. İl olarak 20 ilmek çekerek başlıyorsunuz işe.  Daha sonra dilediğiniz uzunlukta örüyorsunuz ve en son tığla örmede olduğu gibi iki ucu birleştirerek işlemi bitiriyorsunuz. Burada dilerseniz birden fazla renkte ipi, aynı yöntemi kullanarak örgünüz için kullanabilirsiniz.  Ayrıca daha ince bir örgü istiyorsanız daha küçük numaralı bir şiş kullanabilirsiniz ancak bunu yapacaksanız ilmek sayısını biraz (5-6) artırmanız gerektiğini unutmayın. Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?

atki-boyunluk-orgu-ornegi

orgu-boyunluk-modelleri-

orgu-boyunluk-yapilisi

Pratik Yazarla Örgü youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu