yandex metrica
Örgü Atkı Modelleri

Trend Atkı Modelleri (17 Model)

Havaların soğumasıyla ve ilk karın düşmesiyle birlikte bileğinin gücüne güvenenler ipçilere koşuşturmaya başladı. İpler alınıp da örgü modeli örnekleri aranmaya başlayınca sizlere fikir verebileceğini düşündüğümüz birkaç trend atkı modelleri derledik.

1.Haroşe Örgüden Atkı

Haroşe örgü kıvrılmaz, düz durur ve örmesi oldukça kolaydır. Haroşe örgü için bilmeniz gereken en önemli şey örgünün başından sonuna kadar aynı yönde örmeniz gerektiği. Ters haroşe en çok tercih edilenler arasında.

Trend Atkı Modelleri 1

Modern atkı modelleri

Ters haroşe atkı örgüler için öncelikle sağ şişinizdeki ilmekleri sol şişinize arkadan öne olacak şekilde geçirin ve boştaki ipi sağ şişe saat yönünün tersinde bir kez sarın. İlmeğin içinden geçirin ve tekrar sağ şişe taşıyın. Sol şişteki tüm ilmekler bittiğinde aynı işlemleri diğer şiş için de uygulayın. Ancak yeni şişe geçerken aldığınız ilk ilmeği hiçbir işlem uygulamadan geçirin.

Atki-Model

2.Selanik Örgüden Atkı

Selanik örgüsü tek sayıda ilmek üzerine yapılarak başlanır. İlk sırada bir ilmek düz, bir ilmek ters şeklinde alınarak devam edilir. İkinci sırada ise bir ilmek alınır, bir ilmek ters örülür ve bir ilmek örülmeden alınır.  Şişe bir ip dolanır, bir ilmek ters örülür, bir ilmek örülmeden alınır ve tekrar şişe bir dolama yapılır. Üçüncü sırada, bir ilmek alınır ve şişe bir dolama yapılır. İkinci sırada örülmeden alınan ilmek, dolanan iple birlikte ters örülür, bir düz ilmek şişe ip dolayarak alınır ve sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir. Sıra sonundaki ilmek örülerek alınır. Örgünün devamında ikinci ve üçüncü sıralar tekrar edilir. Trend atkı modelleri

Trend Atkı Modelleri 2

3.Rende Örgüden Atkı

Şık bir görüntüye sahip olduğu için kadınların çok sık tercih ettiği bir diğer model de rende örgü modelidir.

El örgüsü atkı modelleri

Örgünün arka yüzünden başlanır. Birinci sırada tüm ilmekler düz örülür. İkinci sırada; ilk ilmek örülmeden alınır, iki ilmek ters örülür ve iplik şişe atılır. İki ilmek tekrar ters örülür ve şişe atılan iplik, bu iki ters ilmeğin üzerinden geçirilir. Üçüncü sırada ise tüm ilmekler düz örülür. Döngünün son sırasında; ilk ilmek örülmeden alınır, iplik şişe atılır. İki ilmek ters örülür ve atılan iplik, bu iki ilmeğin üzerinden geçirilir. Trend atkı modelleri

Trend Atkı Modelleri 3

Trend Atkı Modelleri 15

Trend Atkı Modelleri 4

Trend Atkı Modelleri 5

Trend Atkı Modelleri 6

Trend Atkı Modelleri 7

Trend Atkı Modelleri 8

Trend Atkı Modelleri 9

Trend Atkı Modelleri 10

Trend Atkı Modelleri 11

Trend Atkı Modelleri 14

Trend Atkı Modelleri 16

Trend Atkı Modelleri 12

Trend Atkı Modelleri 13

Diğer Örgü Modelleri makalelerimize ulaşmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Canım Anne youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu