yandex metrica
Diğer Modeller

Örgü Saksı Kılıfı Yapımı

Bazı kadınlar için evleri yaşadıkları yer olmaktan biraz daha fazlasını ifade eder. Öyle ki evlerinin her köşesine kendilerine ait sıcak bir dokunuşta bulunmak ve onu kişiselleştirmek isteyebilirler. Hazır aksesuarlar yerine kendilerinden bir parçayı hayata geçirmek ve kendi emekleri ile farklı bir şeyler üretmek isteyen hanımlar için seçenekler hayal güçlerinin gittiği yere kadar arttırılabilir. Örtülerden tutun, kılıflar ve kaplamalara kadar her seçenek kendi kendinize örgü yöntemi ile oluşturulabilecek seçeneklerdir. Biraz örgü bilen herkes örgü saksı kılıfı yapımı ile kolaylıkla kendileri ve evleri için hoş ve değişik seçenekler ortaya çıkarabilirler. Bunlardan bir tanesi de hem farklılık hem de şıklık yaratabileceğiniz saksı kılıfları olarak belirtilebilir.

 

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-37

 

Saksı Kılıfı Nedir?

Örgü saksı kılıfı yapımı, özellikle evde çiçek bakmayı seven hanımlar için iyi bir alternatiftir. Eğer çok sayıda çiçeğiniz varsa, hepsi için zevkinize veya ev dekorasyonunuza uygun bir saksı edinmek oldukça maliyetli olabilmektedir. Ancak daha uygun fiyatlı, evde hazırlayacağınız, örme saksı kılıfları ile hem estetik hem de değişik bir dekorasyon fikrini hayata geçirebilirsiniz.

 

Orgu-Saksi-Kilifi-Ornekleri.jpg

 

Saksı Kılıfı Nasıl Örülür?

 

Örgü saksı kılıfı yapımı oldukça kolay örülebilecek bir üründür. Saksınızın alt kısmı mutlaka çiçeğin fazla suyunu salabilmesi adına boş bırakılmalıdır. İstediğiniz desende ve renkte saksı kılıfları örmeniz mümkündür. Saksınızın uzunluğuna göre ölçerek şişe belli miktarda ilmek atarak işe başlayabilirsiniz. Sonrasında, istediğiniz deseni kullanarak saksınızın etrafını çevreleyecek uzunlukta bir parça elde edene kadar örgüye devam edilmelidir. Gerekli uzunluğa gelindiğinde ilmek azaltma yöntemi sonlandırılır ve iki ucu birbirine örgüde kullanılan iplik ile dikilir.

 

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-35

Saksı Kılıfı Nasıl Olmalıdır?

 

Saksı kılıfınız sizin istediğiniz renk ve desende olabilir. Parça tarif edildiği gibi istenilen boyut ve ölçülerde oluşturulabilir. Aynı renk ve desen seçenekleri ile bütünlük sağlanabileceği gibi farklı seçenekler ile estetik bir dekorasyon da sağlanabilir. Bu noktada tercih tamamen size kalmaktadır. Evinizin geneline hâkim olan renkler dikkate alınabileceği gibi, bitkilerinizin çiçekleri ile dahi bir uyum sağlanabilmektedir. Saksı kılıflarınızın dayanıklılığını ve kalıcılığını arttırmak istiyorsanız herhangi bir yapıştırıcı ile saksı materyali üzerine sabitlemeniz de mümkündür.

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-38

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-36

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-34

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-32

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-31

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-29

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-28

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-23

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-22

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-20

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-19

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-18

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-17

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-16

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-15

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-14

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-12

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-11

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-8

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-6

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-5

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-4

Orgu-Saksi-Kilifi-Modelleri-3

artorgu_ tsrm youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu