yandex metrica
Diğer Modeller

Örgü Banyo Paspası Yapımı

Örgüye eli biraz dahi olsa yatkın olan hanımlar, kolaylıkla evleri ve günlük hayatta kullanımları için kendilerine farklı eşyalar üretebilirler. Örgü dünyasına bir kez adım attığınızda ve yapabileceklerinizi gördüğünüzde, bu hobiden vazgeçmeniz mümkün olmayacaktır. Hayal gücünüzün sınırları ne kadar geniş ise örgü ile üretebileceğiniz model çeşitleri ve sayısı da o denli fazladır. Bu farklı ürün çeşitlerinden biride örgü banyo paspası yapımı olabilir.

 

Banyo-Paspası-Nasıl-Yapılır

 

Örgü Banyo Paspası Nasıl Yapılır?

Klasik bir banyo takımı bilindiği üzere üç parçadan oluşmaktadır. Bunlar, klozet kapağı örtüsü, klozet önüne konulacak paspas ve geniş alanlara konmak için üretilen geniş paspastır. Ancak banyonuzun ölçülerine ve tasarımına göre sizin kendi paspas takımınızı kendinizin şekillendirmesi de mümkündür. Örgü banyo paspası yapımı nda İşe en büyük parçadan başlayabilirsiniz. Büyük parçanın örülmesi detay daha az olduğunda daha kolay olacaktır. İstediğiniz desen ve renkleri kullanarak banyo paspası örmeniz mümkündür. Dolayısı ile belirli bir desen veya örnekten bahsetmek söz konusu değildir. Ancak, tavsiye edilecek olan eğer kare veya dikdörtgen bir parça örmek istiyorsanız, istediğiniz büyüklükte parçayı tamamladıktan sonra, etrafından çerçeve oluşturacak şekilde geçmeniz. Bu paspasınıza  daha şık bir görüntü katar hem de yıpranma süresini uzatır.

Kalp Örgü Şeklinde olan Kalp Örgü paspas yapımı makalemize göz atmayı unutmayın.

 

En-Güzel-Örgü-Banyo-Paspas-Modelleri

 

Örgü Banyo Paspası Klozet Kapak Örtüsü Nasıl Örülür?

Klozet kapak örtüsü örerken, tıpkı bir bere örüyormuş gibi merkezden başlayabilirsiniz. Eğer tığ işi ile örgü yapıyorsanız, trabzan yaparak yuvarlak veya oval bir şekil oluşturabilirsiniz.  Şiş ile örülüyorsa, klozet kapağınızın boyut ve şekline göre bir örtü elde edilmelidir. Kapak örtüsü için yapılabilecek en iyi öneri,  örgüyü tamamlayıp kenarları kapattıktan sonra, kapağa rahat geçirilip çıkarılabilmesi adına lastik eklenmesidir. Örgü banyo paspası yapımı

Örgü-Banyo-Paspası-5

Örgü-Banyo-Paspası

Örgü-Banyo-Paspası-6

 

Klozet Önü Paspası Nasıl Yapılır?

Klozet önü paspası yapılırken, önemli olan doğru ölçü almak ve açıklığı düzgün oluşturabilmektir. Örgüyle paspasın düz kısmından başlanır ve istenilen uzunluğa gelene kadar devam edilir. Sonrasında, eksiltme yöntemi ile klozetin gireceği açıklık oluşturmaya başlanır. Tıpkı bir kazak veya süveterde yaka açmakla aynı işlem sırasının izlenebileceği söylenebilir. Bu parçanın da tamamlanması ile banyo paspas takımınız hazır olacaktır. İsterseniz parçalara eklemeler veya çıkarmalar yaparak kendi banyonuz için ideal takımı oluşturmanız mümkündür.

Örgü-Banyo-Paspası-2

Örgü-Banyo-Paspası-3

Örgü-Banyo-Paspası-4

Örgü-Banyo-Paspası-7

Örgü-Banyo-Paspası-8

Örgü-Banyo-Paspası-9

Örgü-Banyo-Paspası-10

Örgü-Banyo-Paspası-11

Örgü-Banyo-Paspası-12

Orgu-Banyo-Paspasi-13

Örgü-Banyo-Paspası-14

Orgu-Banyo-Paspasi-15

Örgü-Banyo-Paspası-16

Örgü-Banyo-Paspası-17

Örgü-Banyo-Paspası-18

Örgü-Banyo-Paspası-19

Örgü-Banyo-Paspası-20

Örgü-Banyo-Paspası-Yapılışı

Tığ-Işi-Örgü-Banyo-Paspası

ÖRGÜ MÜ DEDİNİZ youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu