yandex metrica
Dantel Örnekleri

Örgü Amerikan Servisi Yapımı

Biraz örgü bilerek evinizde birbirinden güzel farklılıklar yaratmanız mümkündür. Hem de bunu sadece size ait eşi benzerine bir başkasında rastlayamayacağınız ürünler ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda birbirinden farklı birçok fikir üretilebilir. Örgü dünyası, sınırsız hayal gücü ile geliştirilebilecek aynı zamanda boş zamanlarınızı da çok iyi değerlendirebileceğiniz bir aktivitedir. Ürünlerinizin beğenildiğini ve dikkat çektiğini gördüğünüz zamanlarda yeterli zamanınız ve enerjiniz varsa bu uğraş sizin için hobi olmaktan çıkarak bir gelir kapısı haline dahi gelebilmektedir. Evde örgü ile yapılabilecek farklı ve işlevsel fikirlerden biriside amerikan servisi yapımıdır.

 

V

 

Amerikan Servisi Yapımı İçin Hangi Yöntem Kullanılmalıdır?

 

Evde amerikan servisi yapımında hem tığ ile örme hem de şiş ile örme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Tavsiyemiz iki seçenek de zorlayıcı olmasa da daha önceden tecrübeniz ve yatkınlığınız yöntemlerden hangisinde daha fazla ise tercihinizi ondan yana yapmanız şeklindedir.

 

Sis-Ile-Amerikan-Servisi-Yapimi

 

Tığ İle Örgü Amerikan Servisi Yapımı Nasıl Olur?

 

Eğer yuvarlak bir amerikan servisi elde etmek istiyorsanız, tığ ile örme işlemi daha işlevsel olabilmektedir. 3lü trabzan yöntemi ile arttırma yaparak, istediğiniz renk veya renklerde hem maliyeti düşük hem de çok farklı amerikan servisleri elde edebilirsiniz.

 

Tig-Ile-Amerikan-Servisi-Yapimi

Tig-Ile-Amerikan-Servisi-Yapimi-2

Orgu-Amerikan-Servisi-Örnekleri-5

Orgu-Amerikan-Servisi-Örnekleri-4

Orgu-Amerikan-Servisi-Örnekleri-3

Orgu-Amerikan-Servisi-Örnekleri-2

Orgu-Amerikan-Servisi-Örnekleri-1

Amerikan-Servis-Yapimi

Şiş İle Amerikan Servisi Yapımı Nasıl Olur?

 

Şiş ile örgü amerikan servisi yapımı istiyorsanız, sert bir örgüye ihtiyacınız olacağından küçük numaralı bir şişi ve mutlaka tok bir ip tercih edilmelidir. Yün iplikler bu noktada hem lekelere karşı dirençsiz olmaları hem de tüy bırakma sorunları nedeni ile fazla önerilmemektedir. Yün ipler yerine, naylon içeriği daha fazla olan; tüylenme, yıkandıkça ağarma gibi sorunların daha az görüldüğü ipler tercih etmekte fayda olduğu rahatlıkla söylenebilir.

 

Kare veya dikdörtgen bir örgü amerikan servisi yapımı elde etmek için, uygun gördüğünüz sayıda ilmek atarak işe başlamanız yeterlidir. Sonrasında sıkı bir şekilde haraşo veya düz bir örgüyü devam ettirirseniz, istediğiniz boyuta geldiğinde parçayı bitirerek amerikan servisinizi oluşturmanız mümkündür. Amerikan servislerinin kalınlık ve mukavemetini arttırmak adına eski ancak işlevsel olan kolalama yönteminden faydalanmanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Ayşe Önem youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu