yandex metrica
Lif Modelleri

Kedili Lif Modeli

Merhaba hanımlar;

Bu yazımızda sizlerle kedili lif modellerini nasıl yapabilirsiniz. Kedi deseni vererek yıkanmak istemeyen çocuklarınız için banyoyu nasıl keyifli hale getirebilir, lifi elinize alarak kukla gibi oynatıp aslında banyo yapmak istemeyen çocuğunuzun bir oyun içerisinde kandırarak banyo yapmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuklarımız bizler için Dünya’nın en değerli varlıklarıdır. Onların üzülmesine, ağlamasına ya da canının yanmasını elbette ki hiç birimiz istemeyiz. Bazı çocuklar banyo yapmak istemediklerinde çocuğunuzu kandırmaktan başka bir çare kalmamakta.

 

Kedili-Lif-Modelleri-4

Kedili-Lif-Modelleri-5

Kedili-Lif-Modelleri

Bu yazımızda Kedili lif modeli yaparak banyomuzu keyifli hale getirebiliriz. Elinize geçirdiğinizde kukla şeklini alarak eğlenceli bir banyo olmasını sağlamaya çalışacağız.

Kedili Lif Modeli Nasıl Yapılır?

 

Bu modelimize ortadan başlayarak ilerliyoruz. Yani 6 zincir çekerek başlıyoruz ve zincir çekerek kapattığımız zincire 6 fıstık modeli yaparak dolduruyoruz. Bu şekilde elimizde yıldız şekli oluşmuş oluyor.

Yapmış olduğumuz yıldızların arasında 2 fıstık modeli yaparak ara boşluklara 2 adet zincirler çekerek etrafını dönmüş oluyoruz. Bu yaptığımız modeli çoğaltmak için ise her bir sırada altta bulunan fıstıkların tepe kısmına batarak çoğaltma işlemini yapıyoruz. Bu şekilde devam ederek 6 sıra daha dönüp bitiriyoruz.

Kedili-Lif-Modelleri-6

Kedili-Lif-Modelleri-3

Önünü yaptığımıza göre artık arkasını yapabiliriz. Onun için ise 2 dairemizi birleştirerek ön ve arka kısmından 5’er yıldız yani toplamda 10 adet yıldız boşluk bırakarak ve etrafında dönerek 5 sıra daha örerek kukla olacak yani elimizi geçireceğimiz yerimizi bitirmiş oluyoruz. Kulaklarını yapabilmek için ise yapmış olduğumuz dairenin üst orta kısmından olacak şekilde iki yan kısımlarına 6 sıra kadar fıstık modelini her seferinde eksiltme işlemi yaparak iki yanları üçgen olacak şekilde kulaklarını yapıyoruz. Kullanmış olduğunuz renklerin dışında renkler kullanarak ve yaratıcılığınız ile daha farklı şekiller vererek kedi dili lif modeli ni tamamlamış oluyoruz.

Kedili-Lif-Modelleri-2

Kedili-Lif-Modelleri-7

Kedili-Lif-Modelleri-8

Ören Hanım youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

 

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu