yandex metrica
Örgü Patik Modelleri

Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Annelik süreci dünyanın en tatlı heyecanlarından birinin yaşandığı bir zaman dilimidir. Öncellikle ilk kez annelik duygusunu tadacak olan anne adayları, bebeklerini kucaklarına almayı beklerken her şeyin en iyisi olması içi uğraşırlar. Aynı zamanda örgü işlerine de her zamankinden daha çok önem vermeye başlarlar. Bebekler için örgü ile yapılabilecek birçok model mevcuttur. Bunlar arasında uyku tulumlarından tutun, bebek battaniyelerine kadar çok fazla seçenek sayılabilir. Ancak belki de içlerinde en sevimli olanları o minicik ayakların içine gireceği patiklerdir. Patik örülmesi biraz zorlu olsa da, elinizi alıştırdığınız takdirde seri olarak yapabileceğiniz bir örgüdür. Bebek patiği örerek çok farklı fikirler hayata geçirmenizde mümkündür.

 

Bebek-Patik-Ornekleri

 

Bebek Patiğine Kaç İlmek Atılır?

Bebek patiğine atılacak olan ilmek sayısı, bebeğinizin kaç aylık olduğuna fiziksel olarak iriliğine ve benzeri özelliklere göre kendinizin karar vermesi gereken bir noktadır. Ancak orta boyutta bir bebek patiği örülmesine 22 adet ilmek atılarak başlanabileceği söylenebilir.

 

Bebek-Patigi-Nasil-Orulur?
Bebek Patiği Nasıl Örülür?

 

Bebek Patiği Nasıl Örülür?

 

22 adet ilmek atarak başladığınız örgüyü 8 haraşo ve 8 vargel olacak şekilde 24 sıra boyunca örmeye devam edin. 24 sırayı tamamladıktan sonra kalan 10 ilmeği kesin, ye yeni renk bir iplik ile 3 düz üç sıra ise vargel yani haraşo oluşturacak şekilde 45 sıra boyunca örgünüzü sürdürmeye devam edin. Parçayı bitirdikten sonra, uçlardan büzerek gerekli dikme işlemlerini yapın. Bitirdiğinizde bebek patiğiniz hazır olmuş olacaktır.

 

Bebek-Patigi-Nasil-Orulu

 

3 Şişi İle Bebek Patiği Nasıl Örülür?

 

Bebek patiği nasıl örülür, bir diğer yöntem de üç şiş kullanma yöntemidir. Patiğin her üç kenarı için, üç tane ince şiş üzerinde gerekli sayılarda ilmekler atılarak işe başlanır. Sonrasında, bilek kısmına gelindiğinde örgülere sırası ile birbirinde geçirilerek tamamlanır. Üç şiş ile patik örmenin en çok tercih edilme sebebi, örgüyü örerken bütünlük oluşmasıdır. Yani sonrasından ördüğünüz parçaları dikiş ile birbirine dikme veya tutturma işlemlerine gerek kalmamaktadır. Ancak üç şiş ile patik örmenin, normal bebek patiği örgüsünden daha çok el yatkınlığı istediğini ve biraz daha zor olduğunu söylemek mümkündür.

Videoyu izleyerek Bebek Patiği Nasıl Örülür sizde uygulamalı olarak yapabilirsiniz.

Arzu Sepeti youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.


YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu