yandex metrica
Diğer Modeller

Örgü Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Örgü yapmak tüm kadınlar için ancak özellikle ev kadınları için birer hobi haline gelmiş, stres attırıcı uygulamalar olarak bilinmektedir. Farklı çeşit ve modellerde örgüler ören hanımlar hem bu sayede rahatladıklarını hissetmekte hem de bu örgüleri çevresindeki bireylere hediye ederek motive olmaktadırlar. Örgü yapmanın püf noktaları nelerdir? bunu açıklamaya çalışacağız.

Tığ ile örgü nasıl örülür

Örgü örmek bilmeyen kadınlar için oldukça zahmetli ve yorucu uygulamalar olarak gözükebilir. Ancak birkaç pratik yolunu öğrendikten sonra örgü örmek oldukça keyifli ve eğlenceli hale gelebilmektedir. Örgü modelleri içerisinde pek çok farklı örnek ve şekil bulunmaktadır. Bunları kolayca uygulamak ve örneğini çıkarmak ise örgü yapmanın püf noktaları nelerdir? bunu bilen kadınlar açısından oldukça basittir.

Pratik Yapılmalı

Örgü modellerine örnek oluşturabilecek görselleri aramak ve bu görsellere göre hareket etmek örgü örerken pratik sağlamakta yardımcı olacaktır. İstediğiniz modeli internetten araştırarak ya da model ile ilgili videoları izleyerek modelin tam olarak ne olduğunu bilmek örmeyi kolaylaştırmaktadır. Bunun yanında örgü örerken kısa bir süre pratik yapmak ve modeli tekrar tekrar örmek pratik sağlamaya yardımcı olacaktır.

Sari-Atki

Dantel Örgü Örnekleri

Dantel örgü modelleri oluştururken pratik sağlamak daha kolaydır. Genellikle dantel örgüler adına adım adım gitmeyi sağlayacak model örnekleri oluşturulmaktadır. Bu örneklerden yola çıkarak pratik örgü sağlamak mümkündür. Bunun yanında dantel örgü kitapları da bulunmaktadır. Bu kitaplardan yardım alarak da örgüyü tamamlamak mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken tekrar sağlayarak örgüyü hızlandırmaktır.

Selanik örgü nasıl örülür

İlk adımda elbette ki herkes zorlanmaktadır ancak önemli olan pratik sağlamaktan geçmektedir.

Örgü-Nasıl-Yapılır

İlmeklere Dikkat Edilmeli

Örgü örerken ilk aşama ilmek atmaktan geçmektedir. İlmek atarken örgünün kimin boyutlarına göre yapılacağına dikkat edilmelidir. Eksik ya da fazla ilmek atmak örgünün daha büyük ya da daha küçük olmasına ve kişinin boyutlarına uymamasına neden olabilir.

Bunlara ek olarak örgü örerken eğer örgüye yeni başlandıysa daha basit modeller ve renkler tercih edilmelidir. Örgü yapmanın püf noktaları nelerdir? Modelin daha sade olması yeni başlayan birinin modeli daha kolay çıkarmasına yardımcı olacaktır. Renklerin ise çok çeşitli olmaması renklerin birbirine girmesini engelleyerek örgü karışıklığı yaratmayacaktır.

Örgü-Yapmanın-Püf-Noktaları

Örgü-Örnekleri-4

Örgü-Örnekleri-3

Örgü-Örnekleri

ÖrgüTube youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu