yandex metrica
Diğer Modeller

Pratik Örgü Yapım Aşamaları

Bu konumuzda Pratik Örgü Yapım aşamaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Kibar duruşları ve bir emek ile ortaya çıkmasıyla örgü modelleri günümüz de hem modanın hem de insanların vazgeçilmezleri arasında yer almıştır. İster tığ ile, ister şiş ile yapılabilen ve çeşit çeşit modeli bulunan örgüler modasını kaybetmemeye devam etmektedir. Fazla vakti olmayan ama örgüyü seven ve yapan hanımlar içinse pratik örgü teknikleri daha çok kullanılmaktadır.

Pratik Örgülerde Neler Yapabilirsiniz?

Sizi fazla zorlayıp yormayacak aynı zamanda çabuk sonuç alabileceğiniz parçalar yapabilirsiniz. Kışın kullanabilmek için çeşitli model ve renklerde bere ve atkılar kolaylıkla yapılabilir.  Pratik örgü modellerine örnek olarak ufak parçalar daha çok sonuç verir. Bunun yanı sıra büyük parçalar için basit şallar ve hırkalar yapabilirsiniz. Pançolar ve süveterlerinde yapımı kol ayrıntısı olan kazaklara kıyasla daha kolaydır.

Pratik-Yelek-Orgu

Pratik Örgüleri Nasıl Yapabilirsiniz?

Tığ işi örgü modelleri oldukça rahat yapılan ve şık bir görünüme sahiptir. Basit yapımları vardır ve şiş örgüden daha çabuk sonuç verirler. Şal, atkı ve bereler için oldukça kullanışlıdır. Şal ya da atkı için, çiçek motifli parçalar yaparak birleştirebilirsiniz. 5 zincir çekin ve birbirine birleştirip bir yuvarlak yapın. Çevresini üçlü sırayla geçip çiçeğinizin ortasını oluşturun. Beşer zincir çekip ikili boşluk oluşturarak ortasına sabitleyin. Bu şekilde büyük bir çiçek oluşturup bunlardan parçalar yaparak şal istiyorsanız üçgen, atkı istiyorsanız uzun bir dikdörtgen oluşturarak birleştirin.

Örgüler için de bere ve boyunluk yapabilirsiniz. Ters – düz giderek hem kolay hem de şık bir şapka yapabilirsiniz. Aynı zaman da, pirinç örgüsü daha geç sonuç verse de güzel bir boyunluk modelidir. Tane tane görüntüsü çok koyu olmayan renklerde kendini göstererek hazır boyunluklardan bile daha şık durmaktadır.

Pratik Örgü Yapım Aşamaları

Pirinç örgüsü tekniğini yapabilmek için düz bir zincir çekin. Tüm sırayı ters – düz şeklinde gidin. Sıra bittiğinizde diğer tarafta düzün üzerine ters, tersin üzerine düz gelecek şekilde örün. İstediğiniz modeli bitirene kadar bu şekilde birbirlerine zıt gelecek şekilde örmeye devam edin.

İsterseniz, sizi fazla zorlamayacak olan burgu modelini örgünüzün bir yerine ekleyebilirsiniz. Bu daha şık durmasını sağlayacaktır.

Pratik-Örgü-Nasıl-Yapılır

Pratik-Örgü

Denizle Örgüler Youtube kanalında yer alan videoyu izleyerek Pratik Örgü modelleri yapılışlarına ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu