yandex metrica
El İşi Modelleri

En Güncel El İşi Modelleri

Dekorasyona ve modaya dair her şeyde değişen trendler olduğu gibi elişi trendleri de zaman içinde değişip gelişmekte. Son yıllarda daha çok tercih edilen en güncel el işi modelleri konusuna biraz ışık tutmaya çalışacağız.

Güncel Örgü Modelleri

 El işi örgüler kış aylarının gelmesiyle biraz daha ön plana çıkmakta. Örgü modelleri bu yılın modasına uygun olarak biraz daha tığ işi örgülere yönelmiş durumda. Tığ işiyle hazırlanmış şallar ve yelekler daha çok görülmeye başlandı. Hazır textil ürünlerinde bile el örgüsü modellere rastlamak mümkün. Marifetli hanımlar daha küçük maliyetlerle bu modayı daha kolay takip edebiliyorlar.

Yuvarlak-Hali-Kirmizi-Beyaz-Orgu

Ev dekorasyonunda da Retro modasına uygun el işi kilim ve paspaslar çok göz alıcı seçenekler. Özellikle banyo, mutfak, yatak ve çocuk odaların hareketlendirecek birçok paspas ve kilimi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

En güncel el işi modelleri arasında geçtiğimiz kıştan beri moda olan büyükanne modeli yatak örtüleri ve battaniyeleri ile sık sık karşılaşıyoruz. Bu klasik motiflerden oluşan yatak örtüleri çok ama çok moda. Büyükannelerinizin veya annelerinizin sandıklarına bir göz atmaya ne dersiniz?

2021 Güncel El İşi Modelleri

Geçtiğimiz yazdan beri moda olan bir diğer el işi de, penye ipten yapılan eşyalar. Bildiğiniz penye kumaşların tekstil kesim aletleriyle şeritler halinde kesimiyle elde ediliyorlar. Özellikle örgü puflar bir hayli dikkat çekmekte. Sert kauçuk malzeme ile doldurulan örgü puflar oturma odalarında yerini aldı bile. Penye ipten hazırlanan daha birçok ürün bulunmakta. Bu penye iplerle örgü banyo ve yatak odası düzenleyici kutularından el örgüsü vazolara kadar hayal gücünüzün ulaştığı her eşyayı tasarlayabilirsiniz.

Derya-Baykal-Orgu-Modelleri

Hobi marketlerdeki yeniliklerden biri de kâğıt ipler. Çeşitli renkleri bulunan kâğıt iplerle birçok güncel el işi modelleri yapmak olasılık dâhilinde. Bu iplerin en güncel kullanım alanı supla ve runner yapımı. Kâğıt ipten; su püskürtülerek yumuşatılıp, tığ ile sık iğne ile döne döne, bir örgü supla yaptığınızda tamamen kuruyunca eski sertliğine kavuştuğu için bir hayli kullanışlı. Bu kâğıt iplerle de düzenleyici kutular, çantalar ve sepetler hazırlamak çok moda.

En Güzel El İşi Modelleri Videolu Anlatım

Denizin Elişi Günlüğü Youtube kanalında yer alan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu