El İşi Modelleri

Dantel Güpürlü Çarşaf Takımı Yapılışı

Dantel biliyorsunuz ki özellikle Türk kadınları veya genç kızları için çok önemli bir parçadır. Özellikle genç kızlar evlenmeden önce dantellerle dolu bir çeyiz sandığı hazırlamaktadır. Bu sandık içerisinde dantel ile süslenmiş birçok örtüler, eşarplar ve benzeri tekstil, fakat ev ve el yapımı ürünleri bulunmaktadır. Dantel Güpürlü çarşaf takımı yapılışı hakkında biraz bilgi verelim. Bu tür takımlar genellikle el yapımı olarak tasarlanmaktadır ve kesinlikle makine kullanılmaz, ancak bu tür işleri yapan firmalar varsa, onlar işlerin hızlandırılması açısından makine kullanabilirler. Güpürlü olarak danteller hem çarşafın kenarlarına, hem de içine işlenmektedir. Bu yüzden aslında dantelli çeyiz ürünleri çok özeldir. İnternete girin ve sadece dantel Güpürlü çarşaf takımı yapılışı diye yazın, karşınıza muhteşem takımlar çıkacaktır.

 

Dantel Gupurlu Çarşaf Takımı Yapılışı

 

Bu tür tekstil ürünlerinde önemli olan çarşafların, örtülerin, eşarpların ve benzeri tekstil ürünlerinin kenarlarının işlenmiş olmasıdır. Dantelle süslediğinizde kenarlar işlenmiş bir hale geliyor ve üstüne bazen kumaşın üzerine de farklı süslemeler yapılabiliyor. Eğer sizde kendi çeyiz takımlarınızı hazırlıyorsanız veya hazırlamayı düşünüyorsanız, dantel Güpürlü çarşaf takımları koyabilirsiniz. Dantel Güpürlü çarşaf takımı yapılışı gerçekten çok basittir. Sadece dantel veya oya işlemesini iyi bilmeniz gerekiyor ve pratik yaptıkça eliniz alışıyor. Şunu unutmamak gerekir ki her kadın veya genç kız için dantel olmazsa olmaz unsurlardır. Çeyiz sandıkları ile kızlar evlerinden uğurlanırlar ve kendi evlerine girdikleri zaman, çeyiz sandıklarından çıkardıkları ürünlerle evlerini öncelikle süslerler.

 

 

Dantelli Çarşaf Takımı Yapılışı

 

İpek

İpek < Örgübu.com Sitesinin yöneticisidir. Türkiye'nin Örgü Sitesi yöneticisidir. 2015 yılından bu yana Örgü modelleri ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
İnstagram Hesabımızı Takip Edin!