yandex metrica
El İşi Modelleri

Dantel Güpürlü Çarşaf Takımı Yapılışı

Dantel biliyorsunuz ki özellikle Türk kadınları veya genç kızları için çok önemli bir parçadır. Özellikle genç kızlar evlenmeden önce dantellerle dolu bir çeyiz sandığı hazırlamaktadır. Bu sandık içerisinde dantel ile süslenmiş birçok örtüler, eşarplar ve benzeri tekstil, fakat ev ve el yapımı ürünleri bulunmaktadır.

Güpürlü nevresim takımı dikimi

Dantel Güpürlü çarşaf takımı yapılışı hakkında biraz bilgi verelim. Bu tür takımlar genellikle el yapımı olarak tasarlanmaktadır ve kesinlikle makine kullanılmaz, ancak bu tür işleri yapan firmalar varsa, onlar işlerin hızlandırılması açısından makine kullanabilirler. Güpürlü olarak danteller hem çarşafın kenarlarına, hem de içine işlenmektedir. Bu yüzden aslında dantelli çeyiz ürünleri çok özeldir. İnternete girin ve sadece dantel Güpürlü çarşaf takımı yapılışı diye yazın, karşınıza muhteşem takımlar çıkacaktır.

 

Dantel-Gupurlu-Carsaf-Takimi-Yapilisi-

Güpürlü çarşaf takımı

Bu tür tekstil ürünlerinde önemli olan çarşafların, örtülerin, eşarpların ve benzeri tekstil ürünlerinin kenarlarının işlenmiş olmasıdır. Dantelle süslediğinizde kenarlar işlenmiş bir hale geliyor ve üstüne bazen kumaşın üzerine de farklı süslemeler yapılabiliyor. Eğer sizde kendi çeyiz takımlarınızı hazırlıyorsanız veya hazırlamayı düşünüyorsanız, dantel Güpürlü çarşaf takımları koyabilirsiniz. Dantel Güpürlü çarşaf takımı yapılışı gerçekten çok basittir. Sadece dantel veya oya işlemesini iyi bilmeniz gerekiyor ve pratik yaptıkça eliniz alışıyor. Şunu unutmamak gerekir ki her kadın veya genç kız için dantel olmazsa olmaz unsurlardır. Çeyiz sandıkları ile kızlar evlerinden uğurlanırlar ve kendi evlerine girdikleri zaman, çeyiz sandıklarından çıkardıkları ürünlerle evlerini öncelikle süslerler.

 

 

Dantelli-Carsaf-Takimi-Yapilisi.

Kardelen Çeyiz evi youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu