yandex metrica
Diğer Modeller

Son Moda Yün Örgüler

Soğuk havaların kapımıza dayanmasıyla içimizi ısıtacak bir şeylere ihtiyaç duyduk hepimiz. İlk aklımıza gelenler ise sıcacık ipliklerle örülen son moda yün örgüler kuşkusuz. Örgü modelleri, özellikle modayı takip eden hanımlar için özenle araştırılan konuların başında geliyor.

Tığ işi yün örgü modelleri

Son moda yün örgüler birçok insan için zor bir uğraş gibi görünse de basit tekniklerle kısa sürede bitirilebiliyor. Vitrinlerde sıklıkla rastladığımız pek çok ürüne kendi el emeğinizle kolayca sahip olabilirsiniz. Son zamanda en çok rağbet gören ürünler örgü kazaklar ve hırkalar. İstediğiniz renk ve desende öreceğiniz örgü modelleriyle siz de kendi modanızı yaratabilirsiniz. İhtiyacınız olanlar sadece kalın ipler ve şişler.

Son-Moda-Yun-Orguler-23

Kolay Hırka

80 adet zincir çekilir. 5. zincir üzerine trabzan yapılır ve 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapılır. 1 zincir atlayıp 2. zincire 1 trabzan olacak şekilde sıra sonuna kadar seriye devam edilir. 3 zincir çekilip diğer sıraya başlanır. 1 zincir çekilen bölüme gelip 1 trabzan yapılır, aynı işlem sıra sonuna kadar uygulanır. İstenilen uzunluğa erişilince uç kısımlardan katlanarak dikilir. Dikilen kısım sık iğne şeklinde örülür ve 2 adet düğme dikilir. Hırkanız hazır!

Son-Moda-Yun-Orguler-24

Son-Moda-Yun-Orguler-27

Son-Moda-Yun-Orguler-22

Son-Moda-Yun-Orguler-17

Yün örgü modelleri

Bir diğer yün örgü modeli de sizi sürekli sıcak tutacak olan şallar. Oldukça kolay ve kısa sürede örülebilen şallarla kış modasını yakından takip ettiğinizi herkese gösterebilirsiniz.

Bolero Şal

İpinizi 40 cm uzatarak başlayın. 2 ters 1 düz olarak 10 cm boyunca örün ve düz örgüyle devam edin. 50 cm ördükten sonra ilk işlemi tekrarlayın ve örgüyü kapatın. Bu şekilde 2 adet örgü parçası elde edin ve bu parçaları dikerek kol kısmını oluşturun. Sırt bölgesinin düzgün durması ve kıvrılmaması için tığ ile battı çıktı yaparak toplayın. Süslemeler tamamen size ait!

Soğuk hava deyince son moda yün örgüler içerisinde bere örgü modellerine göz atmadan ve bere örmeden kışı bitirmek olmaz.

Son-Moda-Yun-Orguler-18

Son-Moda-Yun-Orguler

Son-Moda-Yun-Orguler-3

Ponpon Bere

60 adet ilmekle başlanır. Tek sıra örüldükten sonra örgülerin başı ve sonu birbirine bağlanır. 14 sıra boyunca 1 sıra düz, 1 sıra ters olacak şekilde devam edilir. 15. Sırada kesmeye başlanır. Sıra sonuna kadar 4 kez 2 ilmek birlikte örülür. 8 ilmek kaldığında 20 cm uzunluğunda ip kesilir. Kalan 8 ilmek tığa geçirilir ve uzun bırakılan ip, ilmeklerin arasından geçirilir. İp sabitlenip kesilir ve ponpon dikilir.

Son-Moda-Yun-Orguler-2

Son-Moda-Yun-Orguler-4

Son-Moda-Yun-Orguler-5

Son-Moda-Yun-Orguler-6

Son-Moda-Yun-Orguler-7

Son-Moda-Yun-Orguler-8

Son-Moda-Yun-Orguler-9

Son-Moda-Yun-Orguler-10

Son-Moda-Yun-Orguler-11

Son-Moda-Yun-Orguler-12

Son-Moda-Yun-Orguler-13

Son-Moda-Yun-Orguler-14

Son-Moda-Yun-Orguler-15

Son-Moda-Yun-Orguler-16

Son-Moda-Yun-Orguler-19

Son-Moda-Yun-Orguler-20

Son-Moda-Yun-Orguler-21

Son-Moda-Yun-Orguler-25

Son-Moda-Yun-Orguler-26

Son-Moda-Yun-Orguler-28

Son-Moda-Yun-Orguler-29

Son-Moda-Yun-Orguler-30

Son-Moda-Yun-Orguler-31

Örgü köşesi youtube kanalında örnek videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu